Jak informuje portal "Pomponik", prezydent Andrzej Duda w ramach obchodów Święta Niepodległości złożył wieńce pod pomnikami Ojców Niepodległości. Prezydent nie zapomniał o zasadach obowiązujących w czasie epidemii i założył maseczkę. Wiele osób było zaskoczonych tym, że u boku prezydenta zabrakło pierwszej damy, Agaty Kornhauser-Dudy.

Obchody Święta Niepodległości 2020

Nie ulega wątpliwości, że tegoroczne Święto Niepodległości jest inne niż te, jakie pamiętamy z poprzednich lat. Epidemia koronawirusa i wprowadzone w związku z nią obostrzenia zmusiły do znacznie skromniejszego uczczenia tak ważnego dla wszystkich Polaków święta.

Prezydent Andrzej Duda zaczął obchody od złożenia wieńców pod pomnikami Ojców Niepodległości: Wincentego Witosa, Ignacego Jana Paderewskiego, Ignacego Daszyńskiego, Romana Dmowskiego, Wojciecha Korfantego oraz Józefa Piłsudskiego.

pomponik.pl

Prezydent uczestniczył również w mszy św. w intenji ojczyzny, której przewodniczył kard. Kazimierz Nycz. Na mszy pojawiła się małżonka prezydenta, a także najważniejsze osoby w państwie: Marszałek Sejmu Elżbieta Witek, Marszałek Senatu Tomasz Grodzki, a także członkowie rządu.

tvp.info

Zaplanowano również tradycyjne uroczystości przy Grobie Nieznanego Żołnierza, gdzie nastąpi uroczyste podniesie flagi państwowej, odśpiewanie hymnu, a następnie złożenie przez głowę państwa wieńca. Ostatnim punktem zaplanowanych obchodów jest złożenie wiązanki pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego.

Organizatorzy Marszu Niepodległości zapowiadają, że choć w zmienionej formie, Marsz Niepodległości się odbędzię. W związku z epidemią koronawirusa ma on mieć charakter zmotoryzowany.

To też może cię zainteresować: Co czeka Polaków w kolejnych dniach? Specjaliści wymieniają scenariusze. Kwarantanna, lockdown czy też zamknięcie w domach? Wszystko się okaże

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Edyta Górniak twierdzi, że w szpitalach są „statyści”. Odpowiedział jej poseł z koronawirusem

O tym się mówi: