Jak podaje portal "Money", szef resortu zdrowia, Adam Niedzielski wskazał we wtorek, że zbliżamy się do ustabilizowania się liczby zakażeń koronawirusem. Niestety jest to liczba dość wysoka, sięgająca ponad dwudziestu tysięcy przypadków dziennie.

Stabilizacja liczby zachorowań

Zdaniem Adama Niedzielskiego w statystykach można zaobserwować już trend malejący, choć dzieje się to stopniowo. Oznacza to, że jesteśmy coraz bliżej "ustabilizowania ścieżki zachorowań", o czym mówił w czasie konferencji prasowej przed Stadionem Narodowym szef resortu zdrowia.

Na tej samej konferencji szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk przekazał, że na przekształconym w szpital tymczasowy stadionie już od najbliższej niedzieli udostępnionych zostanie 200 kolejnych łóżek dla tzw. pacjentów covidowych. Łącznie będzie mogło na nim przebywać około 500 pacjentów.

Ja podkreślił Niedzielski, podejmowane działania mają wyprzedzić pstęp epidemii i jak do tej pory udaje utrzymać "bufor bezpieczeństwa". W bieżącym miesiącu baza łóżkowa została powiększona o 11 tys. miejsc, a ministrstwo planuje "przekształcić infrastrukturę do 35 tysięcy".

YouTube

Sytuacja epidemiczna nadal trudna

We wtorek 10 listopada w naszym kraju przybyło kolejnych 25 484 zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2. Od początku pandemii zakażenie potwierdzono już u 593 592 osób. W ciągu ostatniej doby na COVID-19 zmarło 61 osób oraz 269 pacjentów z COVID-19 i chorobami towarzyszącymi.

W ciągu osatnich 24 godzin wykonano 54,7 tys. testów.

Myślicie, że prognozy ministra zdrowia, co do wypłaszczenia krzywej się sprawdzą?

To też może cię zainteresować: Druzgocące wieści przekazał Krzysztof Jackowski, co się stanie w najbliższym czasie? Miał niesamowitą wizję, nie ma się z czego cieszyć

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Kondolencje płyną z całej Polski. Nie ma już z nami znanego polskiego artysty

O tym się mówi: Jest oficjalne potwierdzenie, już od Święta Niepodległości w życie wchodzi nowy zakaz. Kiepska informacja dla Polaków, prawo dotknie tysięcy osób