Policja rusza z akcją "Twoje światła, nasze bezpieczeństwo". Jest to kontynuacja akcji, która miała miejsce 24 października. Wzmożone kontrole mogą dostarczyć rodakom sporo problemów. Okazuje się, że mandat nie jest najgorszą karą.

Policja ruszyła z masowymi kontrolami

7 listopada ruszała druga część akcji. Dzięki niej kierowcy mogą całkowicie za darmo ustawić i sprawdzić swoje oświetlenie. Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów podała informacje wedle których kierowcy mogą udać się aż do 1146 stacji w celu sprawdzenia oświetlenia. Dokładna lista placówek pojawiła się na stronie PISKP.

Policja. Źródło: tko.pl
Policja. Źródło: tko.pl
Policja. Źródło: tko.pl

W związku z akcją ruszyły również masowe kontrole na drogach. Mundurowi będą sprawdzać, czy oświetlenie w pojazdach jest prawidłowo ustawione. Jeśli nie, konsekwencje mogą być surowe.

Za co można dostać mandat?

W przypadku złego ustawienia świateł, policjant może zatrzymać dowód rejestracyjny. Wtedy kierowca będzie musiał udać się do punktu diagnostycznego by ustawić odpowiednio oświetlenie. Podczas wizyty zostanie również usunięty wirtualny wpis mundurowego.

Policja. Screen: rekrutacjadopolicji.pl
Policja. Screen: rekrutacjadopolicji.pl
Policja. Screen: rekrutacjadopolicji.pl

Jak donosi portal wp.pl, aż 45 % samochodów w Polsce ma nieodpowiednio ustawione światła. Mało tego, zaledwie 8 % osób całkowicie spełnia przepisy związane z oświetleniem.

Dlatego warto skorzystać z obecnej okazji i całkowicie za darmo sprawdzić swoje oświetlenie w samochodzie. Dzięki temu unikniemy mandatu w przyszłości.

Policja prosi o pomoc / wtk.pl/
Policja prosi o pomoc / wtk.pl/
Policja prosi o pomoc / wtk.pl/

To również może Cię zainteresować: NIEPRAWDOPODOBNE CO MIŁOŚĆ POTRAFI ZROBIĆ Z CZŁOWIEKIEM. PEWNA ZACHOROWANA STARUSZKA ZROBIŁA WSZYSTKO, BY UJRZEĆ SWĄ UKOCHANĄ, NIENARODZONĄ PRAWNUCZKĘ

Portal „Życie” pisał również o: PIERWSZA DAMA STANÓW ZJEDNOCZONYCH WYPOWIEDZIAŁA SIĘ NA TEMAT KRÓLOWEJ ELŻBIETY. PADŁY GORZKIE SŁOWA Z UST ÓWCZESNEJ PREZYDENTOWEJ

Jak informował również portal „Życie”: INTERNAUCI SĄ ZACHWYCENI TYM MINIATUROWYM DOMKIEM W ŚRODKU LASU. WNĘTRZE REZYDENCJI JEST ZASKAKUJĄCO PRAKTYCZNE. UROCZO, ELGANCKO I STYLOWO