Jak podaje portal "Lelum", wiele osób wybiega już myślami do Świąt Bożego Narodzenia, zastanawiając się, jak będą one wyglądały. Wiele wskazuje na to, że w najbliższym czasie nie możemy spodziewać się, że epidemia koronawirusa odpuści. Otwartym pozostaje pytanie, jakich obostrzeń możemy spodziewć się w tym wyjątkowym okresie? Do tej kwestii odniósł się rzecznik rządu Piotr Müller w programie "Gość Wydarzeń" emitowanym na antenie Polsatu.

Piotr Müller o tym, jak mogą wyglądać Święta Bożego Narodzenia

Wielu z nas nadal pamięta o trudnym świętowaniu Wielkanocy i zastanawia się, czy koronawirus pokrzyżuje również obchody rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia. Już teraz musimy się mierzyć z nowymi obostrzeniami, a w perspektywie jest całkowity lockdown kraju.

Widząc w raportach dziennej liczby zakażeń coraz większe liczby nie sposób kryć obaw. Zapytany o okres świąteczny rzecznik rządu odniósł się przede wszystkim do targów i jarmarków bożonarodzeniowych, które co roku cieszą się wśród Polaków dużym zainteresowaniem. Wygląda na to, że w tym roku będziemy musieli się bez nich obejść.

YouTube

Minister Zdrowia nie pozostawia złudzeń

Już pod koniec października w rozmowie z "Faktem", Minister Zdrowia Adam Niedzielski wskazywał, że raczej nie możemy się spodziewać tak znaczącej poprawy, żeby o Świętach Bożego Narodzenia można było myśleć w "tradycyjny sposób".

YouTube

Na środowej konferencji prasowej, w której brał udział premier i Minister Zdrowia, szef Rady Ministrów przyznał, że jeśli nie zadziałają wprowadzone obecnie obostrzenia, konieczne będzie wprowadzenie lockdownu. Przypomniał o tym również Piotr Müller, mówiąc, że jeśli na przestrzeni tygodnia będziemy notować 29-30 tys. zakażeń konieczne będzie wprowadzenie narodowej kwarantanny.

Jak sądzicie, będziemy mogli liczyć choćby na namiastkę normalności w nadchodzące święta?

To też może cię zainteresować: Rzecznik rządu odniósł się do kwestii najnowszych obostrzeń. Piotr Müller wyjaśnił, jaki mają cel

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Ważny komunikat Ministerstwa Edukacji Narodowej. Co stanie się 10 listopada? Szkoły muszą się przygotować

O tym się mówi: Czy zgodnie z ostatnimi obostrzeniami wprowadzonymi przez rząd salony kosmetyczne i fryzjerskie zostaną zamknięte? Kto powinien się obawiać