Jak podaje portal "Pikio", okres jesienny jest dla serwisów samochodowych czasem wzmożonej pracy. Wszystko za sprawą klientów wymieniających opony z letnich na zimowe. Niestety w dobie pandemii koronawirusa także wykonanie tej prostej czynności może się okazać nie takie proste. Dlatego serwisy apelują do swoich klientów, żeby w tym roku nie odkładali wymiany opon na ostatnią chwilę.

Wymiana opon o tym należy pamiętać

Epidemia koronawirusa wpłynęła negatywnie na wiele aspektów naszej codzienności. Okazuje się, że odbiła się również na kwestii tak prozaicznej, jak wymiana opon. Serwisy samochodowe apelują o to, żeby w tym roku klienci nie odkładali wymiany opon na ostatnią chwilę, bo zwyczajnie może zabraknąć miejsc.

Przy wymianie opon starajmy się pamiętać o ograniczeniach i środkach bezpieczeństwa. Najlepiej zadzwonić do serwisu i umówić się na konkretny dzień i godzinę, żeby uniknąć niepotrzebnych kontaktów. Część serwisów umożliwia rezerwowanie terminów drogą elektroniczną.

YouTube

Wymiana opon dlaczego to takie ważne

Opony zimowe różnią się od tych letnich bieżnikiem. Opony w zimówkach pełne są rowków które zapewniają lepszą przyczepność na śniegu. Bruzd w oponach letnich jst zdecydowanie mniej, żeby zapewnić jak największą powierzchnię styku opony z asfaltem.

YouTube

Różnicę stanowi także mieszanka z jakiej wykonane są opony sezonowe. Guma w oponach letnich staje się zbyt twarda w niższych temperaturach. W "zimówkach" wysoka temperatura obniża wytrzymałość opon.

Zaplanowaliście już wymianę opon z letnich na zimowe?

To też może cię zainteresować: Nadchodzący weekend przyniesie iście wiosenną pogodę. Warto z niej skorzystać, bowiem już niedługo może się gwałtownie ochłodzić

Zobacz o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Julia Wróblewska stanowczo wyraża swoja dezaprobatę dla ostatniej decyzji Trybunału Konstytucyjnego. Na profilu gwiazdy zawrzało

O tym się mówi: Ogromne braki kadrowe w szpitalu. 100 osób zrezygnowało z pracy w ciągu kilku dni. Jak placówka radzi sobie z koronawirusem