Jak podaje portal "Interia", w naszym kraju pojawia się coraz większy problem z dostępnością łóżek dla pacjentów chorych na COVID-19, choć nie tylko. Jak wynika z nagrań z karetek pogotowia ujawnionych przez telewizję Polsat wynika, że karetki odbijają się od zamkniętych drzwi szpitali, spotykają się z odmową przyjęcia pacjenta lub oczekują z nim na wolne miejsce przez kilka godzin.

Porażające nagrania z polskich karetek

Na jednym z nagrań słyszymy, jak kierowca ambulansu pyta, gdzie może zawieść pacjenta z potwierdzonym dodatnik wynikiem testu na koronawierusa. Dyspozytor kieruje załogę karetki do szpitala mieszczącego się przy ul. Szaserów w Warszawie. Z wiadomości zwrotnej z karetki dowiadujemy się, że pacjent zostanie przyjęty, kiedy tylko zwolni się izolatka. Nie wiadomo jednak, kiedy to nastąpi.

Dyspozytor prosi załogę karetki, żeby zgłosiła się po czterech godzinach, jeśli nadal będą czekać. "Bez zmian nie przyjmą pacjentki, są zamknięte drzwi. Podobno zgłosili w tym momencie jakąś blokadę, nie wiem, o co chodzi" - cytuje słowa kierowcy karetki z nagrania portal "Interia".

YouTube

W innych placówkach też nie jest lepiej

Załoga innej karetki z pacjentem z zapaleniem płuc na Grochowie, pyta do którego ze szpitali ma go zawieść. Pacjent nie ma potwierdzonego koronawirusa w związku z czym dyspozytor mówi "niepotwierdzony, więc na Grochów".

Inna załoga karetki miała problem ze znalezieniem miejscca dla pacjenta z zapaleniem układu moczowego. Jego przyjęcia odmówił szpital na Bielanach ze względu na goroczkę. "Na Bielanach SOR nie chce naszego pacjenta, ponieważ ma gorączkę. Pan ma zakażenie układu moczowego, izba covidowa powiedziała, że nie mają miejsc. Czas oczekiwania kilkugodzinny" - słyszymy na nagraniu. Medycy dopytują, czy jest szansa na znalezienie miejsca dla pacjenta z infekcją dróg moczowych.

YouTube

Myślicie, że służba zdrowia przestała być wydolna?

To też może cię zainteresować: Polacy ponownie sięgają po zwolnienia lekarskie. Czy czeka nas powrót do marcowego rekordu

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: W Polsce nie będzie już gotówki? Te informacje mogą zaskoczyć wielu Polaków. Co się dzieje

O tym się mówi: Prezydent Andrzej Duda do tej pory milczał w tej sprawie. Jeden z prezydenckich ministrów postanowił to wyjaśnić