Jak podaje portal "Lelum", prezydent miasta stołecznego dołączył do wielu innych rozpoznawalnych osób, które odniosły się do budzącego kontrowersje wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprwie aborcji ciężko uszkodzonych płodów. Decyzja, jaką zdecydował się podjąć Rafał Trzaskowski zadowoli wielu, z pewnością jednak nie wszystkich.

Rafał Trzaskowski zabiera głos w sprawie aborcji

Po czwartkowym wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji w przypadku ciężkiego uszkodzenia płodu na ulice polskich miast i miasteczek wyszły tłumy niezgadzające się z werdyktem sędziów. Do sprawy za pośrednictwem mediów społecznościowych odniosło się wiele gwiazd, polityków i celebrytów.

Do tego grona dołączył również prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski. W niedzielę na jego profilu na Facebooku pojawił się wpis, jakiego nikt się nie spodziewał. Trzaskowski nie tylko skomentował w nim bieżące wydarzenia, ale także poinformował o działaniach jakie zamierza w sprawie podjąć stołeczny ratusz.

Rafał Trzaskowski zaskoczył wszystkich

Prezydent Warszawy poinformował, że w warszawskich szpitalach, które posiadają oddział ginekologiczno-położniczy kobiety mogą skorzystać z porady lekarzy bez klauzuli sumienia. Wydał również polecenie miejskim prawnikom, żeby ci sprawdzili jakie będzie pole działania władz miejskich po opublikowaniu kontrowersyjnego wyroku Trybunału Konstytucyjnego.

"Chciałbym, żeby warszawskie szpitale miejskie nadal mogły wykonywać zaplanowane zabiegi terminacji ciąży zgodnie z przepisami wciąż obowiązującej ustawy" - poinformował Trzaskowski. Ponad to prezydent Warszawy zaznaczył, że wyrok Trybunału Konstytucyjnego doprowadzi do rozwinięcia się podziemia aborcyjnego.

YouTube

"Nielegalne zabiegi, realizowane pokątnie — zamiast w przygotowanych placówkach — będą prowadzić do kolejnych dramatów, zagrażać zdrowiu i życiu tysięcy kobiet" - napisał na Facebooku Rafał Trzaskowski. Zapewnił, że tak długo jak prawo będzie dawało taką możliwość warszawskie placówki będą wykonywały zabiegi aborcyjne.

Zaskoczyła was decyzja Rafała Trzaskowskiego?

To też może cię zainteresować: Eksmałżonek Marty Kaczyńskiej nie kryje swojego zdania na temat wyroku Trybunału. Co powiedział

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Jest już prognoza pogody na ten tydzień oraz dzień Wszystkich Świętych. Jakiej aury można się spodziewać

O tym się mówi: Minister Zdrowia Adam Niedzielski nie pozostawia złudzeń. Ten tydzień będzie krytyczny. Czy spęłni się najgorszy z możliwych scenariuszy