Opiekunowie młodzieży mogą być szczęśliwi – zapadła decyzja, dzięki której ponownie będą dostawać dodatkowe pieniądze od państwa! O co chodzi?

Dodatki dla rodziców są już potwierdzone

Jak podaje portal BiznesInfo, te informacje są już potwierdzone. Wracają zasiłki opiekuńcze, które będą obowiązywać w czasie wprowadzonych obostrzeń. Kto dostanie pieniądze?

- Zasiłki dla rodziców są przewidziane na takich zasadach, jak to było wiosną i one będą obowiązywały na podobnych zasadach wtedy, kiedy będą musiały być zastosowane – mówił Mateusz Morawiecki w piątek.

Pieniądze. Screen:Twitter
Pieniądze. Screen:Twitter
Pieniądze. Screen:Twitter

Dodał, że póki co uczniowie klas I-III szkół podstawowych będą uczyć się w szkołach, jednak dzieci z klas IV-VIII – zdalnie, tak samo, jak młodzież ze szkół ponadpodstawowych.

Wygląda na to, że już niebawem kolejni rodzice zaczną otrzymywać zasiłki od państwa. Kto będzie mógł na nie liczyć? Wiosną zasady były jasne – otrzymywali je ubezpieczeni rodzice lub prawni opiekunowie najmłodszych, czyli dzieci do 8 roku życia, w okresie, w którym zamknięte były żłobki, przedszkola oraz szkoły.

Zasiłek opiekuńczy obejmował także tych, których dzieci przez obostrzenia nie mogły uczęszczać na stacjonarne zajęcia.

Pieniądze/screen Pixabay
Pieniądze/screen Pixabay

Ponadto na dodatki mogą liczyć rodzice i opiekunowie młodzieży do 16 roku życia z orzeczeniem o niepełnosprawności, do 18 roku życia z orzeczeniem o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, a także do 24 roku życia z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego.

Na razie jeszcze nie wiadomo, od kiedy obowiązywać będą nowe zasiłki, jednak wygląda na to, że jest to tylko kwestia czasu.

To też może cię zainteresować: WARSZAWA: DEMONSTRACJE W STOLICY TRWAJĄ W NAJLEPSZE. DO STRAJKUJĄCYCH KOBIET DOŁĄCZAJĄ ROLNICY. NIEBAWEM MIASTO BĘDZIE CAŁKOWICIE ZABLOKOWANE

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: ZDUMIEWAJĄCE WIEŚCI, KOBIETA ZRZUCONA ZE SCHODÓW KOŚCIOŁA! POTRZEBOWAŁA POMOCY MEDYCZNEJ, WEZWANO KARETKĘ, DRUZGOCĄCE SCENY W JEDNYM Z POLSKICH MIAST

O tym się mówi w Polsce: CZY POLACY MUSZĄ LICZYĆ SIĘ Z LOCKDOWNEM? OKAZUJE SIĘ, ŻE NIEWYKLUCZONA JEST POWTÓRKA SYTUACJI Z WIOSNY

O tym się mówi na świecie: RODZINA KRÓLEWSKA SPODZIEWA SIĘ NOWEGO CZŁONKA RODZINY? FANI KSIĄŻĘCEJ PARY NIE MAJĄ ZŁUDZEŃ

Z życia gwiazd: WSZYSTKO JASNE, JULIA WIENIAWA ZDRADZIŁA POWÓD KŁÓTNI Z KASIĄ SAWCZUK. CZY POSZŁO O ANTKA KRÓLIKOWSKIEGO