Jak podaje portal "Plotek", w Internecie pojawiły się licne apele do pierwszej damy Agaty Dudy. Polki proszą ją o zabranie głosu w sprawie wyroku wydanego przez Trybunał Konstytucyjny dotyczący aborcji. Padły naprawdę mocne słowa.

Fala protestów po wyroku Trybunału Konstytucyjnego

Czwartkowy wyrok ogłoszony przez Trybunał Konstytucyjny spotkał się z dużym sprzeciwem Polek i Polaków, którzy wyrażają swój sprzeciw wobec orzeczenia, zgodnie z którym aborcja w przypadku ciężkich uszkodzeń płodu jest niezgodna z ustawą zasadniczą, wychodząc na ulicę lub udzielając się w Internecie.

Po wyroku w sieci zawrzało. Kolejne osoby wyrażały swój sprzeciw, przywołując przy okazji własne osobiste dramaty - tak było m.in. w przypadku Joanny Koroniewskiej, która aż 6-krotnie straciła ciążę. Na ulice wyszły nie tylko Polki w różnym wieku, ale także ich ojcowie, bracia, mężowie i przyjaciele. Wiele z nich liczy, że głos w sprawie zabierze także żona Andrzeja Dudy.

Pierwsza dama nadal milczy

Agata Duda już w pierwszej kadencji prezydenckiej zdecydowała się nie zabierać głosu w ważnych polityczno-społecznych sprawach, jak miały to w zwyczaju robic poprzednie pierwsze damy. Także w sprawie kontrowersyjnego wyroku odnoszącego sie do aborcji Agata Duda milczy.

Milczenie pierwszej damy krytykuje wielu Internautów, którzy zarzucają jej brak własnej opinii oraz brak zaangażowania w kluczowe dla milionów kobiet sprawy. Wielu z nich nie może jednak wyrazić swojego oburzenia na profilu w mediach społecznościowych pierwszej damy - wyłączono możliwość dodawania komentarzy.

YouTube

Apele do Agaty

Pozostaje im tylko apelowanie na nieoficjalnych profilach, jednoczących fanów pierwszej damy. Pod postem opublikowanym na Instagramie "Agata Duda - Fani", dotyczącym ataku wandalizmu na pomnik Ronalda Regana w USA zaroiło się od apeli o zabranie głosu przez pierwszą damę.

YouTube

"Naprawdę w takiej sprawie Pani zabiera głos? W innych sprawach Pani milczy? Wstyd" - napisała jedna z użytkowniczek mediów społecznościowych. "Serio... Od dwóch dni nie poruszyła Pani tematu dotyczącego polskich kobiet. Czy tak pani widzi naszą Polskę? W ciągłym konflikcie?" - dodała inna.

Myślicie, że pierwsza dama powinna zabrać głos w sprawie wyroku Trybunału Konstytucyjnego?

To też może cię zainteresować: Kasia Tusk zaangażowała się w protest przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego. Co na to Donald Tusk

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Zdumiewające wieści, kobieta zrzucona ze schodów kościoła! Potrzebowała pomocy medycznej, wezwano karetkę, druzgocące sceny w jednym z polskich miast

O tym się mówi: Kluczowe informacje dla seniorów ujrzały światło dzienne. Wiadomo, co będzie z waloryzacją emerytur w 2021 roku