Jak podaje portal "Lelum", sytuacja epidemiczna w naszym kraju staje się coraz trudniejsza. Tylko w czwartek 22 października odnotowano 12 107 nowych zakażeń koronawirusem oraz 168 ofiar śmiertelnych COVID-19. Ministerstwo Zdrowia apeluje o zachowanie dystansu społecznego, noszenie maseczek i dezynfekowanie rąk. To jednak nie wszystko. Powinniśmy pamiętać także o następujących 4 rzeczach.

Epidemia koronawirusa w Polsce

W środę premier polskiego rządu zarekomendował objęcie czerwoną strefą obszaru całego kraju. Wszystko w związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem. Władze rozważają wprowadzenie kolejnych obostrzeń, które mają na celu spłaszczenie krzywej zachorowań i zapewnienie wydolności służby zdrowia. Tylko dziś odnotowano ponad 12 tys. przypadków.

Rozważane jest wprowadzenie nauki zdalnej lub hybrydowej w starszych klasach szkoły podstawowej. Ministerstwo zdrowia, w trosce o nasze zdrowie, a także zdrowie naszych bliskich apeluje o noszenie maseczek, dezynfekowanie rąk oraz zachowywanie dystansu społecznego. Szczególną ochroną powinny zostać objęte osoby starsze i chore, których odporność jest słabsza, przez co przebieg zakażenia koronawirusem może być gwałtowniejszy i skończyć się śmiercią.

Odpowiedzialność społeczna

Ochronę seniorów zapewni nie tylko przestrzeganie zasad DDM (dystns-dezynfekcja-maseczka), ale również zrobienie tych 4 prostych rzeczy. "Chroń osoby starsze przed koronawirusem. Pomóż w zrobieniu zakupów, zaproponuj wyprowadzenie psa, wykup leki w aptece, odbierz przesyłkę z poczty" - czytamy w apelu resortu zdrowia.

Aby zostać wolontariuszem i nieść pomoc osobom starszym wystarczy wypełnić ankietę, którą znajdziemy na stronie gov.pl lub dzwoniąc do Ośrodka Pomocy Społecznej w naszej miejscowości. Wystarczy podać swoje imię, numer kontaktowy, swoją lokalizację, a także zakres pomocy, jakiej możemy udzielać.

Także osoby potrzebujące pomocy, mogą poprosić o nią w odpowiedniej zakładce na stronie rządu.

Jak oceniacie takie rozwiązanie?

To też może cię zainteresować: Radosław Majdan pilnie trafił do szpitala. Co się dzieje z mężem Małgorzaty Rozenek-Majdan

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Dziecko bez maseczki w szkole? Mają pojawić się mandaty, za brak zapłacą rodzice ucznia, zaskakujący pomysł władz

O tym się mówi: Obrady sejmowej komisji zakończyły się prawie dwunastu godzinach prac. Jakie zmiany czekają nas w najbliższych dniach