W zeszły czwartek w naszym kraju znów zaczęły obowiązywać godziny dla seniorów. Oznacza to, że w godzinach od 10 do 12 w sklepach spożywczych, aptekach oraz innych placówkach handlowych obsługiwane są tylko osoby powyżej 60. roku życia.

Czy klienci będą zadowoleni?

Wielu osobom nie spodobały się takie obostrzenia, uważają oni bowiem, że wprowadzenie godzin dla seniorów utrudnia młodszym ludziom robienie zakupów, a seniorzy i tak nie stosują się do zaleceń i chodzą do sklepu w godzinach dogodnych dla siebie, a nie ustalonych przez rząd.

Jak donosi portal Warszawa Nasze Miasto, aby sprostać oczekiwaniom klientów sieci sklepów Biedronka oraz Żabka podjęły się pewnych zmian w organizacji swoich sklepów.

- W wielkopowierzchniowych marketach sieci Biedronka ponownie wprowadzono akcję "Zakupy24h". Część sklepów jest otwarta całodobowo, aby złagodzić uniedogodnienia wobec młodszej części klientów.
Biedronka natychmiast reaguje na zmieniającą się sytuację w kraju. Żeby podnieść bezpieczeństwo naszych klientów i pracowników oraz komfort zakupów sieć podjęła decyzję o wydłużeniu godzin pracy jej sklepów. Od najbliższego weekendu ponad 40 z nich w całej Polsce będzie działać całodobowo, a ok. 650 – do 23.30. To powrót do słynnej Akcji 24, która podczas pierwszej fazy pandemii zdała egzamin i umożliwiła robienie bezpieczniejszych zakupów – przekazało biuro prasowe sieci sklepów Biedronka.

Żabka wyjaśnia sytuację

Jeden ze sklepów sieci Żabka skorzystał natomiast z nieco innej metody. W aplikacji żappka można zamówić zakupy poprzez zakładkę ‘zamów i odbierz’.

- Drodzy Klienci. W tym sklepie jest możliwość zrobienia zakupów w godzinach 10-12 (godziny dla seniorów) poprzez aplikację żappka w zakładce "zamów i odbierz". Płatność poprzez aplikację (żappka pay). Odbiór gotowych zapakowanych zakupów przed wejściem do sklepu. Szybkie i bezpieczne zakupy – taka informacja widniała na drzwiach jednego ze sklepów sieci.

Jednak dziś, do portalu Warszawa Nasze Miasto wpłynęło w tej sprawie wyjaśnienie od biura prasowego Żabki.

- W sieci Żabka przywiązujemy ogromną wagę do przestrzegania zaleceń sanitarnych związanych z sytuacją epidemiczną. W aplikacji żappka przypominamy wszystkim naszym klientom, że w godzinach 10-12 obowiązują godziny dla seniorów. Dlatego podkreślamy, że inicjatywa wspomnianego sklepu była podjęta bez naszej wiedzy. Niezwłocznie po ustaleniu adresu placówki skontaktujemy się z franczyzobiorcą za nią odpowiedzialnym oraz poprosimy o usunięcie informacji – brzmi oświadczenie.

Jak informował portal "Życie": CZY KORONAWIRUS MOŻE SKUTECZNIE UTRUDNIĆ WYPŁATY 500 PLUS? W JAKI SPOSÓB MOŻNA UNIKNĄĆ PROBLEMU Z WYPŁACENIEM ZASIŁKU

Przypomnij sobie: IGA ŚWIĄTEK Z INTRATNĄ PROPOZYCJĄ REKLAMOWĄ DUŻEGO KONCERNU? NA TAKĄ STAWKĘ MOŻE PODOBNO LICZYĆ TYLKO ROBERT LEWANDOWSKI, ZAWROTNA SUMA ROBI WRAŻENIE

Portal "Życie" pisał również: KANCELARIA PREMIERA PRZEKAZUJE BARDZO SMUTNE WIEŚCI. KONDOLENCJE PŁYNĄ Z CAŁEJ POLSKI. ODESZŁA OD NAS KOLEJNA ZNANA OSOBA