Ostrzeżenia i alerty dla wielu Polaków

Jak podaje portal "Pikio", pandemia nie jest niestety jedynym problemem Polaków. Okazuje się, że pogoda nie sprzyja, a nadmierne opady deszczu mogą prowadzić do poważnych konsekwencji. Wielu mieszkanców naszego kraju jest w bienezpieczeństwie i otrzymało ważne alerty. Szczególnie mowa o mieszkańcach Opola i Brzegu, bowiem to właśnie tam przewidziano podtopienia i zalania.

Fala wezbraniowa na Odrze przeszła przez Opole, a teraz zmierza w kierunku Brzegu. O godzinie 20 w Opolu poziom wody wynosił 574 centymetrów, a alarm przeciwpowodziowy ogłaszany jest przy 600 centymetrach. Bulwary i park Nadodrzański zostały zalane, a pobliskie ulice zamknięte w celu wypompowania wody.

Brzeg przygotowuje się na falę, która w niedzielę ma zyskać największą wysokość nawet do siedmiu metrów. Według przypuszczeń zalane zostaną miejska wyspa oraz liczne ulice: Strzelecka, Cegielniania, Nadbrzeżna i Grobli, dlatego w Brzegu przygotowano się na ewentualną ewakuację tysięcy mieszkańców, którzy powinni na bieżąco śledzić alerty.

To również może Cię zainteresować: WARSZAWA: APEL DYREKTORÓW SZPITALI DO WŁADZ, JEST BARDZO ŹLE. O CO CHODZI

Zobacz także: DECYZJA KOŚCIOŁA ODWOŁANA. EPISKOPAT ZABRAŁ GŁOS W SPRAWIE