Jak podaje portal "Pikio", w czwartek 15 października ponownie zaczęły obowiązywać godziny dla seniorów. Od 10 do 12 nie zrobimy zakupów w sklepach spożywczych, drogeriach i aptekach - o ile nie ukończyliśmy 60. roku życia. Gdzie jescze obowiązuje to rozwiązanie? Wiele osób nie miało o tym pojęcia.

Godziny tylko dla seniorów

Od 15 października aż do odwołania w sklepach spożywczych, aptekach i drogeriach w godzinach od 10 do 12 zakupy będą mogły robić wyłącznie osoby powyżej 60 roku życia. Jak się okazuje, na wprowadzenie takich godzin zdecydowały się także placówki nie zobligowane do tego przepisami. Gdzie jeszcze obowiązywać będą godziny dla seniorów?

Rząd zdecydował wprowadzić godziny dla seniorów w sklepach spożywczych, aptekach oraz drogeriach. Takie działanie ma na celu ograniczenie możliwości zakażania się seniorów znajdujących się w grupie podwyższonego ryzyka, jak i ograniczenia rozwoju pandemii. Funkcjonariusze policji, podobnie jak inspektorzy sanitarni mają przestrzegać respektowania tej zasady.

YouTube

Nie tylko apteki, drogerie i sklepy spożywcze

Jak się okazuje, na godziny tylko dla siebie mogą liczyć seniorzy również załatwiając sprawę na Poczcie Polskiej, a także część placówek bankowych. Jak wskazuje portal "Pikio", Santander Polska zdecydował, że seniorzy w godzinach od 10 do 12 będą mieli pierwszeństwo w załatwianiu spraw w każdej placówce należącej do banku.

Podobne zmiany zapowiedziały również Getin Bank oraz Bank Millenium. Pojawiają się także informacje, że własne regulacje w tym zakresie planują wprowadzić także inne banki. W aptekach będą mogli być obsłużeni inni klienci bez ponoszenia konsekwencji, jeśli wystąpi zagrożenie życia lub zdrowia ich pacjentów.

YouTube

Jak oceniacie wprowadzenie godzin tylko dla seniorów? Myślicie, że to dobry pomysł?

To też może cię zainteresować: Prawdziwa historia 45-letniej Polki zakażonej wirusem COVID-19. Kobieta opowiedziała o chorobie i powikłaniach

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Poruszająca historia 4-letniej dziewczynki, która straciła ukohanego psa. Napisała list do nieba. To, co się stało później zaskakuje

O tym się mówi: Narodowy Fundusz Zdrowia nie ma wątpliwości, co do powagi sytuacji w naszym kraju. Powrócą zalecenia wydane wiosną