Sytuacja jaka jest, każdy widzi. Nieodzowne zdają się maseczki, które powinien nosić każdy z nas – szczególnie, że od minionej soboty cała Polska znajduje się w tzw. strefie żółtej.

Na terenie całego kraju obowiązuje wymóg zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej, również na dworze, z wyłączeniem terenów zielonych oraz plaż.

Gdzie kupić tanie maseczki ochronne?

Portal BiznesInfo zwraca uwagę na to, gdzie znajdziemy najtańsze maseczki. Jedna z sieci sklepów postanowiła dopasować się do potrzeb klientów i zaoferować właśnie tego typu środki ochrony Polakom.

maseczka. Screen: YouTube
maseczka. Screen: YouTube
maseczka. Screen: YouTube

Maseczki można kupić już od poniedziałku, 12 października. Są to „jednorazówki”, składające się z 3 warstw. Dodatkowym plusem jest to, że produkowane są w Polsce – wspieramy więc lokalny biznes.

Noszenie maseczki jest bardzo ważne w kontekście bezpieczeństwa naszego oraz innych (nie mówiąc już nawet o przestrzeganiu prawa). Właśnie dlatego warto mieć zapas – maseczki powinno się wymieniać (jednorazowe) lub prać (wielorazowe) po każdym założeniu.

Te środki ochrony osobistej znienacka znalazły się na liście środków pierwszej potrzeby. Bardzo ważne jest, by zawsze mieć jakąś maseczkę pod ręką.

Lidl zadbał o to, by maseczki znalazły się w stałej ofercie sklepu. Okazuje się, że jest to do zrobienia – i to w jakiej cenie! Zdaje się, że sieć sklepów proponuje najatrakcyjniejszą ofertę.

Maseczki. Źródło: Youtube
Maseczki. Źródło: Youtube

Gdy robimy zakupy spożywcze, możemy dorzucić sobie również zestaw 10 maseczek (tak pakowany jest towar) i zapłacimy za niego jedynie 4,90 zł. To oznacza, że pojedyncza maseczka kosztuje zaledwie 49 groszy!

Maseczki są trzywarstwowe, posiadają gumki, które zakłada się za ucho, mają także wkładki pozwalające na dopasowanie się do kształtu nosa. Można je znaleźć przy kasach w Lidlu.