W ostatnim czasie wielu z nas dość mocno odczuwa straty finansowe spowodowane kryzysem związanym z pandemią koronawirusa. Właśnie dlatego szukamy oszczędności tam, gdzie tylko to możliwe.

Warto zauważyć również, że globalne ocieplenie, a także susze oraz niedobory wody są coraz większymi problemami. To wszystko powoduje, że dobrym sposobem na nie tylko oszczędzenie pieniędzy, ale także ochronę środowiska jest oszczędzanie wody.

Czy to takie proste? Bardziej niż się wydaje! Portal BiznesInfo przedstawił kilka sposobów, jak oszczędzać wodę.

Woda/screen Pixabay
Woda/screen Pixabay

Oszczędzanie wody - jak?

Najwyższe rachunki za wodę płacimy z reguły w sezonie letnim, gdy kąpiemy się nierzadko po kilka razy dziennie. Zwróćmy uwagę na to, co możemy zrobić, by nasze opłaty zmalały.

Przede wszystkim warto zdecydować się na wyposażenie domu w zmywarkę. Pomoże ona w oszczędzeniu nie tylko wody, ale także własnych sił oraz czasu – wszystkie kubki, talerze i sztućce mogą trafić właśnie do niej, a my w czasie zmywania będziemy mogli oddać się ulubionej rozrywce!

Warto także zastosować perlator w kranie. Jego celem jest napowietrzanie wody, dzięki temu zużyjemy jej nawet o 20% mniej. Koszt perlatora jest niewielki – około kilkunastu złotych, a montaż – bardzo prosty.

Następny pomysł to zbieranie deszczówki do wiadra. Taka woda może przydać się do m.in. podlewania kwiatów.

Kwiaty. Źródło: YouTube
Kwiaty. Źródło: YouTube
Kwiaty. Źródło: YouTube

Warto także korzystać z wody, którą wykorzystujemy do płukania jedzenia, np. warzyw i owoców. Możemy podstawić naczynie i zebrać ją, a następnie zużyć do np. czyszczenia podłóg albo podlania naszych kwiatów.

Przypomnij sobie o… ŻONA KAROLA STRASBURGERA ZDOBYŁA SIĘ NA SZCZERE WYZNANIE. JAK NAPRAWDĘ WYGLĄ JEJ ŻYCIE Z DUŻO STARSZYM PARTNEREM

Jak informował portal Życie: KRAKÓW: MIESZKAŃCY NIE PRZESTRZEGAJĄ ZASAD ŻÓŁTEJ STREFY? DO KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ WRACAJĄ KONTROLE POLICJI

Portal Życie pisał również o… RZĄDOWE CENTRUM BEZPIECZEŃSTWA INFORMUJE WSZYSTKICH POLAKÓW O NIEBEZPIECZEŃSTWIE. SYTUACJA W CAŁYM KRAJU MOŻE BYĆ BARDZO TRUDNA