Polskie media obiegła porażająca informacja na temat duchownych z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem. Wszystkie osoby, które mogły mieć z nimi kontakt, zostały poddane izolacji.

Ogromne ognisko wirusa na Śląsku

Tak wielkiego ogniska zakażeń nie odnotowano w Polsce nigdy wcześniej - aż 700 osób może być potencjalnie zakażonych groźnym wirusem.

Liczba dziennych zakażeń koronawirusem w Polsce stale rośnie - w ciągu ostatniej doby przekroczyła już 5 tysięcy przypadków. Największe ogniska epidemii wybuchają przede wszystkim w kościołach. Poinformowano o przypadku trzech zakażonych księży. Dwóch z nich wykazuje objawy typowe dla COVID-19 - stan zdrowia jednego z nich jest stabilny, drugi niestety wymagał natychmiastowej hospitalizacji.

Jak podało RMF24, jeden z duchownych, u którego wykryto koronawirusa, prowadził lekcje religii w szkołach w Milanówce i Rajczy - kontakt z nim miało więc wiele uczniów i członków grona pedagogicznego.

"Ksiądz, u którego uzyskano pierwszy dodatni wynik, prowadził wcześniej lekcje religii w jednej ze szkół w Milówce oraz w szkole podstawowej w Rajczy. Wszyscy uczniowie i personel z kontaktu z zakażoną osobą - łącznie ponad 700 osób - zostali objęci dochodzeniem epidemiologicznym" - poinformowała Alina Kucharzewska, rzecznik wojewody śląskiego.

Pozostali księża pełniący posługę w tamtych parafiach również zostali objęci kwarantanną - jak i również 63 inne osoby z ich bliskiego otoczenia.

Sytuacja epidemiologiczna w województwie śląskim jest bardzo poważna. W ciągu ostatniej doby w regionie wykryto aż 412 nowych i potwierdzonych przypadków zarażeń koronawirusem. Najwięcej zachorowań stwierdzono w powiatach: żywieckim (34), cieszyńskim (19), tarnogórskim (18), raciborskim (14), częstochowskim (12), bielskim (15), kłobuckim (12) i będzińskim (11), a także w Rybniku (13), Bytomiu (19), Katowicach (20), Rudzie Śląskiej (25), Częstochowie (32), Bielsku-Białej (10) i w Tychach (20).

Zobacz także: Warszawa: kolejny nauczyciel zarażony COVID-19. Co z nauką w podstawówce, w której pracuje

Może cię zainteresować: Nowy największy rekord zakażeń w Małopolsce. Czy Kraków wejdzie do czerwonej strefy

Pisaliśmy również o: Niezwykle ważna informacja wprost z Kancelarii Premiera. Znane obostrzenia zostały rozszerzone o jedną kwestię. O co chodzi