Jak podaje portal "Super Express", zmarł ksiądz Piotr Wowry, o czym poinformowała Parafia Ewangelicko-Augsburska w Ustroniu. U duchownego zdiagnozowano zakażenie koronawirusem. "Ukochany mąż, brat, przyjaciel. Ten który ufał Bogu w każdej sytuacji i zawsze widział w drugim człowieku swojego bliźniego" - tak wspomina go jego parafia.

W Ustroniu zmarł duchowny zakażony koronawirusem

Informację o śmierci księdza Piotra Wowry przekazała Parafia Ewangelicko-Augsburska w Ustroniu. Duchowny zmarł 7 października nad ranem, mając zaledwie 57 lat. Przyczyną jego śmierci był COVID-19, choroba wywołana wirusem SARS-CoV-2. Ostatnie pożegnanie księdza nastąpi w sobotę 10 października.

Piotr Wowry przyszedł na śiat 12 czerwca 1963 roku w Cieszynie. Studiował teologię na Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie. 13 grudnia 1987 roku został ordynowany na księdza w Świętochłowicach przez biskupa Janusza Narzyńskiego. W latach 1987-1990 był wikarym w parafii św. Trójcy w Warszawie, a potem w okresie od 1990 do 1993 roku w Ustroniu.

YouTube

Zrobił wiele dla Ustronia

W latach 1993 do 2007 pełnił w Ustroniu funkcję proboszcza pomocniczego, a w 2007 roku został wybrany na proboszcza parafii ewangelickiej w Ustroniu. Od 2007 do 2016 roku był radcą diecezjalnym Diecezji Cieszyńskiej. To z jego inicjatywy powstało Ewangelickie Stowarzyszenie Maria-Marta w Ustroniu, które zrzeszało osoby z niepełnosprawnościami. Ksiądz Wowry był również wiceprezesem Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Ekumenicznego.

"Wspierał ekumeniczne działania na rzecz jedności chrześcijan, w szczególności dialogu katolicko- luterańskiego na terenie miasta, powiatu i regionu poprzez organizowanie nabożeństw ekumenicznych, uroczystości patriotycznych, prelekcji, wystaw, licznych koncertów" - można przeczytać na stronie parafii.

"Śp. ks. Piotr Wowry pozostawił żonę Karinę i całą ustrońską parafię. (...) Ukochany mąż, brat, przyjaciel. Ten który ufał Bogu w każdej sytuacji i zawsze widział w drugim człowieku swojego bliźniego" - poinformowała parafia, której proboszczem był ks. Piotr.

Z głębokim żalem w sercu informujemy, że dziś 07.10.2020 r. nad ranem odszedł do Pana nasz proboszcz ks. radca Piotr...

Posted by Parafia Ewangelicko-Augsburska w Ustroniu on Wednesday, October 7, 2020

Rodzinie bliskim, przyjaciołom i całej ustrońskiej wspólnocie składamy najszczersze kondolencje.

To też może cię zainteresować: Odszedł legendarny artysta. To ogromna strata dla całego muzycznego świata

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Daniel Martyniuk w sentymentalnej odsłonie snuje plany na karierę swojej córki. Co z tego będzie

O tym się mówi: Beata Szydło staje w obronie rodziny. Padły bardo mocne słowa. O co chodzi