Dorota Kawęcka zmarła po długiej chorobie

Jak podaje magazyn "Viva", odeszła wybitna i popularna aktorka, Dorota Kawęcka. Gwiazda zmarła po długiej chorobie w wieku 69 lat. O jej śmierci poinformował syn za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Dziś w nocy po bardzo ciężkiej walce z chorobą odeszła moja Mama, Dorota Kawęcka. Spoczywaj w pokoju.

Dorotę Kawęcką możemy kojarzyć z świetnych ról w serialu "007 zgłoś się" czy "Dom", w którym wcielała się w Lidkę Jasińską. Pożegnalny wzruszający post pojawił się również na oficjalnym facebookowym profilu Związku Artystów Scen Polskich.

Nie żyje Dorota Kawęcka. Aktorka radiowa, filmowa, teatrów: Nowego, Popularnego, Szwedzka 2/4, reżyserka dubbingu. Absolwentka Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie, po ukończeniu której zadebiutowała na deskach stołecznego Teatru Ludowego rolą Irmy w spektaklu „Wariatka z Chaillot” Jeana Giraudoux, w reżyserii Lecha Wojciechowskiego. Na ekranie po raz pierwszy pojawiła się w popularnym serialu Krzysztofa Szmagiera „07 zgłoś się”. Grała w słuchowiskach radiowych i spektaklach Teatru Telewizji, ale to dubbing wciągnął ja na dobre. Nie tylko użyczała głosu postaciom animowanym, ale przede wszystkim zajęła się dubbingiem oddając się pracy reżyseria dialogów. Tak trudno uwierzyć, że już się nie spotkamy. Żegnaj, Dorotko!

Rodzinie pani Doroty składamy szczere kondolencje.

To również może Cię zainteresować: JOANNA MORO WZIĘLA UDZIAŁ W KONTROWERSYJNEJ SESJI. INTERNAUCI NIE KRYJĄ OBURZENIA

Zobacz także: RAFAŁ KRÓLIKOWSKI NIE DO POZNANIA. AKTOR POZBYŁ SIĘ DOKŁADNIE UŁOŻONEJ CZUPRYNY I POKAZAŁ SIĘ Z OGOLONYMI WŁOSAMI