Pandemia koronawirusa wciąż nie ustaje, a – jak można domyślać się po wynikach raportów prezentowanych w ostatnich dniach – dopiero rozwija żagle. Wczoraj padł kolejny rekord, ogłoszono, że pozytywny wynik testów w ciągu poprzedniej doby miały prawie 2 tysiące osób.

Minęły trzy miesiące od czasu, gdy Mateusz Morawiecki deklarował, że „wirus jest w odwrocie”, jednak jego optymistyczne prognozy mają się nijak do rzeczywistości. Teraz COVID-19 pojawił się w kościele.

Koronawirus w kościele? Źródło: wprost.pl
Koronawirus w kościele? Źródło: wprost.pl

Koronawirus w kościele

Jak informuje portal WP, sanepid w Garwolinie rozpoczął poszukiwania osób, które mogły mieć kontakt z zarażonymi. Wszyscy, którzy brali udział w mszy świętej, w której uczestniczyli także księża z koronawirusem, powinni czym prędzej zgłosić się do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

Sprawa dotyczy parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie. Wydano już komunikat.

„W związku z prowadzonym dochodzeniem epidemiologicznym dotyczącym stwierdzonego zachorowania na COVID-19 u dwóch księży z Parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Garwolinie prosi o zgłaszanie się telefonicznie do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Garwolinie osób, które brały udział we mszy świętej w dniu 27.09.2020 r. (niedziela) o g. 6.30 i g. 8.00 i przyjmowały komunię świętą z rąk księży” – brzmi treść komunikatu garwolińskiego sanepidu.

Koronawirus w kościele. Źródło: radiozet.pl
Koronawirus w kościele. Źródło: radiozet.pl
Koronawirus w kościele. Źródło: radiozet.pl

„Istnieje prawdopodobieństwo bezpośredniej styczności z osobą zakażoną. Identyfikacja osób, które miały bezpośredni kontakt z księżmi we wskazanych terminach, jest niezbędna do objęcia kwarantanną osób narażonych na zachorowanie. Osoby, które zauważą u siebie lub bliskich objawy kliniczne, tj. kaszel, gorączka, utrata węchu i smaku, duszności, proszone są o niezwłoczne zgłoszenie się telefonicznie do lekarza rodzinnego w celu konsultacji stanu zdrowia i podjęcia dalszych działań medycznych określonych przez lekarza” – donosi PSSE.

Przypomnij sobie o… WARSZAWA: KOMUNIKACJA MIEJSCA ROZSZERZA SWOJE OBSZARY. POWSTANIE AŻ SZEŚĆ NOWYCH PRZYSTANKÓW. MIESZKAŃCY STOLICY NIE MOGĄ SIĘ DOCZEKAĆ

Jak informował portal Życie: KIEROWCY MOGĄ BYĆ ZASKOCZENI, KIEDY POJADĄ ZATANKOWAĆ SAMOCHÓD. NA STACJACH BENZYNOWYCH ZOSTAŁY WPROWADZONE OGROMNE ZMIANY

Portal Życie pisał również o… POMORSKIE: REKORDOWA LICZBA ZAKAŻEŃ KORONAWIRUSEM. AŻ JEDENAŚCIE POWIATÓW ZOSTANIE OBJĘTYCH OBOSTRZENIAMI, W TYM GDAŃSK