Takie informacje nie zdarzają się często, wywołują jednak zdecydowane i negatywne reakcje wśród społeczeństwa. Nie ma się to dziwić – wszak nauczyciele to osoby wykonujące jeden z ważniejszych zawodów, odpowiedzialne za swoich uczniów – nie tylko za ich edukację, ale także bezpieczeństwo.

Pijana nauczycielka prowadziła zajęcia

Wiadomość podał do informacji Super Express. Okazuje się, że nauczycielka jednej ze szkół zupełnie zignorowała wszelkie zasady oraz bezpieczeństwo swoje oraz uczniów i przyszła pijana na lekcje.

Szkoła/screen Pikist
Szkoła/screen Pikist

Co więcej, kobieta odpowiadała za maluchy w szkole podstawowej. Gdy pojawiły się podejrzenia, przeprowadzono badania alkomatem.

Cała sytuacja miała miejsce w zeszły czwartek w Szkole Podstawowej nr 10 im. Marii Konopnickiej przy ul. Karpackiej w Kaliszu. Wszystko się wydało, gdyż rodzic jednego z uczniów wyczuł alkohol od nauczycielki i postanowił, że nie zostawi tej sprawy.

Rodzic skontaktował się z odpowiednimi służbami, na miejscu pojawiła się policja i przeprowadziła badania alkomatem.

- Badanie stanu trzeźwości kobiety przeprowadzone na miejscu interwencji potwierdziło obawy rodzica. W organizmie kobiety znajdowało się blisko 2,5 promila alkoholu. Policjanci prowadzą postępowanie w sprawie o wykroczenie, w związku z podjęciem czynności zawodowych pod wpływem alkoholu z Art. 70. § 2 – informuje media asp. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Szkoła w czasach koronawirusa. Źródło: Youtube
Szkoła w czasach koronawirusa. Źródło: Youtube

Z przeprowadzonego dziennikarskiego śledztwa wynika, że 48-latka nie dość, że zajmowała się małymi dziećmi na świetlicy, to jeszcze była wychowawczynią jednej z pierwszych klas. Kobietę zawieszono w obowiązkach.

Przypomnij sobie o… WARSZAWA: KOLEJNA SZKOŁA Z POTWIERDZONYM ZAKAŻENIEM KORONAWIRUSEM. TYM RAZEM ZACHOROWAŁA NAUCZYCIELKA

Jak informował portal Życie: TAKIEJ DIAGNOZY CHYBA NIKT SIĘ NIE SPODZIEWAŁ. MAMA CHOREJ DZIEWCZYNKI PRZESTRZEGA RODZICÓW I APELUJE, ABY DBALI O ZDROWIE SWOICH DZIECI

Portal Życie pisał również o… ANDRZEJ DUDA GŁĘBOKO ZASMUCONY INFORMACJĄ O ODEJŚCIU WIELKIEGO POLAKA. "ŻEGNAMY DZIŚ CZŁOWIEKA NIEZWYKLE ZASŁUŻONEGO"