Wokół Łukasza Szumowskiego narosła swego rodzaju legenda. Były minister zdrowia zamieszany był w kilka spraw, które wzbudziły spore wątpliwości i negatywne emocje wśród Polaków.

Ten sam minister, który polecał siedzenie w domach oraz darowanie sobie wakacyjnych, zagranicznych wyjazdów, wybrał się na urlop na Fuerteventurę. Ostatecznie Łukasz Szumowski postanowił podać się do dymisji, jednak w oczach opinii publicznej był skończony już wcześniej.

Teraz do mediów przedostały się sensacyjne informacje dotyczące stanu zdrowia eksministra zdrowia.

Łukasz Szumowski. Źródło: Youtube
Łukasz Szumowski. Źródło: Youtube

Łukasz Szumowski ma koronawirusa

Jak informuje portal WP, Łukasz Szumowski jest zarażony koronawirusem, co potwierdziły już przeprowadzone testy. Co więcej, wśród chorych znajduje się także kilka osób z jego rodziny.

Według medialnych donosów były minister zdrowia po wakacjach w Hiszpanii poddał się testom na obecność COVID-19. Wtedy ich wyniki były negatywne, stąd wniosek, że zarażenie nastąpiło w Polsce.

Co na to rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia, Wojciech Andrusiewicz? Mężczyzna uparcie milczy, informując, że Łukasz Szumowski nie jest już ministrem zdrowia (przypominamy – został nim Adam Niedzielski).

Łukasz Szumowski. Źródło: Youtube
Łukasz Szumowski. Źródło: Youtube

Warto zwrócić uwagę, że pandemia koronawirusa w dalszym ciągu nie odpuszcza, najnowszy raport Ministerstwa Zdrowia podaje informacje o 1306 nowych przypadkach, z czego aż 200 pochodzi z województwa wielkopolskiego. Doszło także do 15 zgonów chorych na COVID-19.

Liczba zarażonych wynosi obecnie aż 88 636 potwierdzonych przypadków, a ofiar koronawirusa jest 2 447.

Przypomnij sobie o… WARSZAWA: KOLEJNA SZKOŁA Z POTWIERDZONYM ZAKAŻENIEM KORONAWIRUSEM. TYM RAZEM ZACHOROWAŁA NAUCZYCIELKA

Jak informował portal Życie: TAKIEJ DIAGNOZY CHYBA NIKT SIĘ NIE SPODZIEWAŁ. MAMA CHOREJ DZIEWCZYNKI PRZESTRZEGA RODZICÓW I APELUJE, ABY DBALI O ZDROWIE SWOICH DZIECI

Portal Życie pisał również o… ANDRZEJ DUDA GŁĘBOKO ZASMUCONY INFORMACJĄ O ODEJŚCIU WIELKIEGO POLAKA. "ŻEGNAMY DZIŚ CZŁOWIEKA NIEZWYKLE ZASŁUŻONEGO"