Jak podaje portal "Pikio", sanepid pilnie poszukuje pasażerów pociągu kursującego na popularnej trasie. U jednego z pasażerów pociągu wykryto zakażenie wirusem SARS-CoV-2. Służby sanitarne proszą o kontakt wszystkie osoby, które podróżowały pociągiem tej relacji, zwłaszcza jeśli dostrzegą u siebie wystąpienie niepokojących objawów.

Zakażenie koronawirusem w pociągu na popularnej trasie

17 września pociągiem Polregio podróżowała osoba, u której dwa dni później test na koronawirusa dał wynik pozytywny. Sanepid prosi o kontakt pasażerów, którzy tego dnia podróżowali pociągiem i którzy zauważyli u siebie wystąpienie niepokojących objawów. Sytuacja jest poważna.

Osoba zakażona wirusem SARS-CoV-2 podróżowała pociągiem relacji Poznań - Toruń. Pociąg wyjeżdżał z dworca w poznaniu o godzinie 13:48. Jeśli osoby podróżujące 17 września wskazanym pociągiem, które zaobserwowały u siebie niepokojące objawy powinny zgłosić się do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej. Objawy zakażenia mogą pojawić się do 27 września.

Pixabay

Zakażony pasażer nie miał przydzielonego dla siebie miejsca w związku z czym nie był w stanie wskazać zajmowanego przez siebie miejsca. Co ważne komunikat sanepidu nie dotyczy osób, które wsiadły do pociągu wskazanej relacji w Mogilnie.

Minister Zdrowia Adam Niedzielski zaapelował do wszystkich Polaków o przestrzeganie zasad reżimu sanitarnego: częste mycie rąk i ich dezynfekowanie, noszenie maseczek oraz zachowywanie dystansu społecznego.

Pixabay

Jechaliście tym pociągiem?

To też może cię zainteresować: Nowe ognisko koronawirusa w szpitalu pod Warszawą. Wiele osób otrzymało pozytywny wynik testu

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Robert Lewandowski w trudnej sytuacji, doznał urazu. Najlepszy strzelec Bundesligi nie trenował z kolegami z Bayernu, czy piłkarz kończy karierę

O tym się mówi: Polacy niezadowoleni z funkcjonowania przychodni. NFZ rozpoczął kontrole