Koronawirus nie wybiera ze względu na wiek, płeć, status społeczny czy majątkowy ani stanowisko. Jak się okazuje, zarażony może zostać każdy – nie ma żadnej reguły. Teraz COVID-19 zaatakował w… seminarium.

Okazuje się, że nikt nie może być pewny, że uda mu się uciec od zarażenia koronawirusem. Już wiele razy mieliśmy szansę się o tym przekonać, nie tylko wtedy, gdy zaczynał szaleć w Polsce, ale także, gdy atakował wiernych w kościołach, duchownych i zakonnice, a także osoby wpływowe i majętne.

Koronawirus wśród duchownych / swissinfo.ch
Koronawirus wśród duchownych / swissinfo.ch

Teraz pojawił się w Prymasowskim Wyższym Seminarium Duchownym w Gnieźnie.

Koronawirus pojawił się w seminarium

Jak informuje Super Express, klerycy z Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego znaleźli się wśród osób, które skierowano na kwarantannę. Wszystko ze względu na to, że mieli kontakt z zakażonym.

Jak informuje rektor gnieźnieńskiego seminarium, liczba osób, które przebywają na kwarantannie, wynosi siedem – trzech wychowawców oraz czterech kleryków.

- Wspomniani klerycy i księża przebywają w wyłączonej części na I i II piętrze PWSD i nie mają kontaktu z innymi mieszkańcami, wykładowcami i pracownikami seminarium – podkreślał.

- PWSD jako instytucja funkcjonuje bez zakłóceń, a rektor pozostaje w kontakcie ze służbami sanitarno-epidemiologicznymi. Będziemy wdzięczni za modlitwę i dobre myśli – informował ks. Przemysław Kwiatkowski.

Kwarantanna osób, które miały kontakt z zarażonym, potrwa jeszcze do 17 września. W mediach społecznościowych seminarium pojawiła się informacja o zaistniałej sytuacji,

UWAGA! Rektor Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie informuje, że w dniach od 9 do 17 września 4...

Posted by PWSD w Gnieźnie on Wednesday, September 9, 2020

Przypomnij sobie o… KOLEJNE ZMIANY W PRZEPISACH DROGOWYCH? NOWE ZASADY BĘDĄ BARDZO ŁASKAWE DLA PIESZYCH

Jak informował portal Życie: POMORSKIE: PONAD 2,9 TYSIĄCA ZAKAŻEŃ W WOJEWÓDZTWIE OD POCZĄTKU PANDEMII. SANEPID PODAŁ STATYSTYKI NA CZWARTEK

Portal Życie pisał również o… LICZBA ZAKAŻŃ KORONAWIRUSEM ZNÓW ROŚNIE. MINISTERSTWO ZDROWIA OPUBLIKOWAŁO NAJNOWSZE DANE DOTYCZĄCE SYTUACJI EPIDEMIOLOGICZNEJ W NASZYM KRAJU