W ostatnim czasie pojawia się coraz więcej głosów będących za opodatkowaniem Kościoła w Polsce, a także wypowiedzi krytycznych względem tej instytucji. Właśnie dlatego ostatnia sytuacja wzbudziła ogromne emocje.

Mowa tu o wielkiej, cennej darowiźnie dla zakonnic. Nikt nie spodziewał się, że siostry otrzymają taki „prezent”. Sprawa wywołała oburzenie u wielu Polaków.

Ogromny prezent dla zakonnic

Jak podaje portal Pikio, sprawą, która tak zszokowała i oburzyła wielu Polaków, jest fakt, że siostry zakonne mogą liczyć na olbrzymią darowiznę. Decyzją władz województwa podkarpackiego otrzymają one zupełnie za darmo wielką kamienicę, której wartość to – bagatela – 4 miliony złotych.

Zakonnice/screen Pixabay
Zakonnice/screen Pixabay

Wniosek o darowiznę, który siostry Prezentki złożyły u marszałka województwa w maju 2020 roku, został niemal natychmiastowo zatwierdzony. Czy tak powinno być?

W maju 2020 roku do marszałka województwa wpłynął wniosek o darowiznę od sióstr Prezentek, które prosiły o… kamienicę. Zapadła pozytywna decyzja, a wszystko odbyło się błyskawicznie – już 2 września zakonnice podpisały umowę notarialną.

Kamienica w Rzeszowie warta jest aż 4 miliony złotych, one zaś otrzymają go za darmo. Co ciekawe, zarząd województwa podkarpackiego nie wyraził żadnych obiekcji. Według informacji z mediów, członkowie zarządu województwa zgodzili się na tak ogromną darowiznę, by… uczcić setną rocznicę urodzin papieża Jana Pawła II.

zakonnice fot. fakt
zakonnice fot. fakt

Kamienica pochodzi z 1903 roku, ma 1000 metrów powierzchni użytkowej i znajduje się w ewidencji zabytków w Rzeszowie. Dotychczas siostry dzierżawiły część budynku, w której prowadzona była szkoła podstawowa.

Teraz planują remont budynku i prowadzenie w nim dwóch szkół – już nie tylko podstawowej, ale także liceum, które istniało w innej części Rzeszowa.

Przypomnij sobie o… UCZESTNIK „MILIONERÓW” MIAŁ POWAŻNE PROBLEMY Z JEDNYM PYTANIEM. JAK ZAKOŃCZYŁY SIĘ JEGO ZMAGANIA

Jak informował portal Życie: WARSZAWA. NA TEN PLAC ZABAW LEPIEJ NIE ZABIERAĆ SWOICH DZIECI. NIE JEST TU BEZPIECZNIE. O JAKIE MIEJSCE CHODZI