Główny Inspektorat Sanitarny postanowił ostrzec konsumentów za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej. Sprawa dotyczy popularnego produktu, który można znaleźć na sklepowych półkach. Lepiej nie spożywać tego mięsa, gdyż może ono stanowić zagrożenie dla zdrowia Polaków. O jakim dokładnie produktem mowa?

GIS ostrzega przed spożyciem tego rodzaju mięsa

Jak podaje Super Express, GIS postanowił ostrzec konsumentów przed jedzeniem pewnego bardzo popularnego rodzaju mięsa. Wszystko za sprawą zagrożenia dla zdrowia, które może powodować jego spożycie.

Mowa o kurczakach. W części próbek mięsa drobiowego znaleziono Salmonellę Enteritidis.

Mięso drobiowe fot. Fakt.pl
Mięso drobiowe fot. Fakt.pl
Mięso drobiowe fot. Fakt.pl

Jak wykryto, jeden z pięciu wycinków szyi drobiu oraz jedna z pięciu próbek ud drobiowych nie powinny być dopuszczone do spożycia ze względu na salmonellę. Podjęto odpowiednie kroki.

Mowa o partii numer 232/2/222/20, produkowanej przez firmę CEDROB z Ciechanowa. Choć gdy poddamy mięso odpowiedniej obróbce termicznej, są minimalne szanse na zarażenie, to jednak może się zdarzyć, że bakterie z mięsa znajdą się na innych powierzchniach, zbyt krótko będziemy je przygotowywać lub temperatura drobiu nie wystarczy do pozbycia się salmonelli.

Według informacji podawanych przez Super Express postanowiono wycofać następujące partie:

„- cała partia mięsa drobiowego oznaczona numerem 232/2/222/20 obejmująca różne elementy drobiowe: ćwiartkę tylną z kurcząt, filety z piersi kurcząt, filety z piersi kurcząt z obojczykiem, kurczaka bez podrobów, łapy z kurcząt, mięso drobne z kurcząt, nogi z kurcząt, piersi z kurcząt, podudzia z kurcząt, porcje kulinarne kuprowe, porcje kulinarne z kurcząt, serca z kurcząt, skórki z kurcząt, skrzydła z kurcząt, uda z kurcząt, wątroby z kurcząt. Termin przydatności do spożycia: 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 sierpnia 2020 r.,

Pierś z kurczaka/screen YouTube
Pierś z kurczaka/screen YouTube
Pierś z kurczaka/screen YouTube

- partia mięsa drobiowego oznaczona numerem 232/2/309/20 obejmująca różne elementy drobiowe: ćwiartkę tylną z kurcząt, filety z piersi kurcząt, filety z piersi kurcząt z obojczykiem, kurczaka bez podrobów, łapy z kurcząt, mięso drobne z kurcząt, piersi z kurcząt, porcje kulinarne z kurcząt, serca z kurcząt, skórki z kurcząt, skrzydła z kurcząt, wątroby z kurcząt, żołądki z kurcząt. Termin przydatności do spożycia: 24, 25, 26, 27, 28, 29 sierpnia 2020 r.”

Producentem jest CEDROB S.A., Ujazdówek 2A, 06-400 Ciechanów, Ubojnia Drobiu Ujazdówek, weterynaryjny numer identyfikacyjny 14023901.

Przypomnij sobie o… POLSKA PODZIELONA NA TRZY STREFY. W NASZYM KRAJU WRACAJĄ OBOSTRZENIA ZWIĄZANE Z KORONAWIRUSEM

Jak informował portal Życie: GDAŃSK: W KILKU MIEJSCACH ZABRAKNIE WODY DZIŚ I JUTRO. GDZIE I W JAKICH GODZINACH ZAPLANOWANO PRACE

Portal Życie pisał również o… ANNA LEWANDOWSKA PO FALI KRYTYKI ZDECYDOWAŁA SIĘ PRZEPROSIĆ. "NIGDY MOIM ZAMIAREM NIE BYŁO ROBIENIE SOBIE ŻARTÓW"