Mateusz Morawiecki o odejściu Łukasza Szumowskiego

Jak podaje portal Radia ZET, Łukasz Szumowski miał ponoć już od dawna sugerować, że zamierza zakończyć karierę jako minister zdrowia. Według Mateusza Morawieckiego odejście polityka było "eleganckie", ale jednocześnie problematyczne, bowiem to duża strata dla rządu. Premier w obszernym wywiadzie wypowiedział się, co sądzi na ten temat.

Mateusz Morawiecki. Źródło: natemat.pl
Mateusz Morawiecki. Źródło: natemat.pl
Mateusz Morawiecki. Źródło: natemat.pl

Odejście Łukasza Szumowskiego z funkcji ministra zdrowia jest ogromną stratą zarówno dla rządu jak i dla mnie, ponieważ to on świetnie opracowywał procedury i zmieniał procesy, które szybko musiały być dostosowane do sytuacji epidemii koronawirusa. Zachował się bardzo elegancko, ponieważ jego wcześniejsze odejście miało nastąpić w marcu, w czasie, kiedy wybuchła właśnie pandemia. Dzisiaj Polacy uczą się żyć z tym koronawirusem nieszczęsnym i niedobrym, i latem pan minister uznał, że w tym czasie, kiedy jeszcze ta druga fala nie przyszła i może w ogóle nie przyjdzie w takim wymiarze jak się jej obawiamy(...), w takim momencie podjął tę decyzję. Ja myślę, że to był najbardziej właściwy moment.

Uważacie, że objęcie funkcji ministra zdrowia przez ekonomistę, Adama Niedzielskiego, jest rozsądnym posunięciem?

Łukasz Szumowski. Źródło: YouTube
Łukasz Szumowski. Źródło: YouTube
Łukasz Szumowski. Źródło: YouTube

To również może Cię zainteresować: POLSCY BISKUPI PODJĘLI ZASKAKUJĄCE DZIAŁANIA. WIERNYCH CZEKAJĄ ZMIANY W ZNANYCH MODLITWACH. O CO CHODZI

Zobacz także: SYN HANNY ŚLESZYŃSKIEJ I POTRA GĄSOWSKIEGO W KOŃCU ZAWITAŁ W SIECI. MA JUŻ 25 LAT