Jak podaje portal "Wirtualna Polska", niemal co 10 pacjent z COVID-19 ma mniej niż 18 lat - wynika z danych opublikowanych przez Wojewódzką Stację Epidemiologiczną w Krakowie. Jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego zaczęli oni podawać osobną statystykę obejmującą tą grupę więkową.

Przypadki koronawirusa wśród dzieci

Jak wynika z aktualnie opublikowanego raportu z 3761 aktywnych przypadków COVID-19 349 to pacjenci, którzy nie ukończyli jeszcze 18 roku życia. W środę 27 sierpnia potwierdzono 108 nowych przypadków koronawirusa w Małopolsce, z czego 10 to zakażenia wśród dzieci. W poprzednich dniach ich liczba wahała się od 9 do 14.

"Sprawa zakażeń wśród dzieci zaczęła regularnie pojawiać się w pytaniach do WSSE, dlatego zdecydowaliśmy się na stałe podawanie tych danych w dobowych raportach. Nie ma ognisk zachorowań związanych z grupą dzieci. Ci pacjenci pochodzą zazwyczaj z ognisk rodzinnych" - poinformowała rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie, Dominika Łatak-Glonek.

Pixabay

Powrót do szkół

Z danych przedstawionych przez WSSE w Krakowie wynika, że dzieci stanowią ok. 9 proc. wszystkich zakażonych koronawirusem osób. To pierwsze tego rodzaju informacje udzielane przez państwowe służby. Pozostałe wojewódzkie sanepidy nie podają takich informacji.

"Wirtualna Polska" zwróciła sie o podobne zestawienie do ministerstwa zdrowia, ale dziennikarze portalu nie otrzymali do tej pory żadnej informacji zwrotnej.

"To jasne, że otwierając szkoły, zwiększamy ryzyko i ekspozycję na koronawirusa. Taka decyzja wynika jednak z odpowiedzi na potrzeby samych uczniów. Oni potrzebują powrotu do normalności" - powiedział w rozmowie z "Wirtualną Polską" dr Mariusz Gujski.

Pixabay

Obawiacie się powrotu dzieci do szkół?

To też może cię zainteresować: Narodowy Bank Polski wypuścił nową monetę o nominale 10 złotych. Jak wygląda

Zobacz, o czym jeszcze pisalismy w ostatnich dniach: Niepublikowane dotąd zdjęcie pojawiło się w sieci. Co łączyło Jana Pawła II i Lecha Wałęsę

O tym się mówi: Małgorzata Borysewicz z "Rolnik szuka żony" obraża ludzi z nadwagą? Internauci nie pozostawili na niej suchej nitki