Tadeusz Rydzyk o relacji z Lechem Wałęsą!

Jak podaje portal "Pikio", Tadeusz Rydzyk w jednym ze szczerych wywiadów po raz pierwszy podjął temat jego relacji z byłym prezydentem Polski, Lechem Wałęsą. Nie jest niczym nowym, że obecna partia rządząca, która sympatyzuje z popularnym redemptorystą, nie przepada za wspomnianym politykiem. Okazuje się jednak, że sam duchowny miał niegdyś bezpośrednią styczność z członkiem "Solidarności". Jak wspomina ich współpracę?

Ojciec Tadeusz Rydzyk / YouTube
Ojciec Tadeusz Rydzyk / YouTube
Ojciec Tadeusz Rydzyk / YouTube

Tadeusz Rydzyk wspomniał o początkach funkcjonowania założonego przez niego radia. Rozgłośnia musiała walczyć z ówczesnymi władzami o miejsce na antenie. Duchowny zwrócił się nawet z prośbą o pomoc do Lecha Wałęsy, jednak nie mógł liczyć na wsparcie prezydenta.

Zapytałem ich, jak inni łączą swoje stacje. Odpowiedzieli, że przez kabel lub radiolinię. Zapytałem: No jak tak można? Wszyscy mogą tylko my nie? Czy Pan Bóg stworzył świat tylko dla komunistów? I jakoś daliśmy radę. Wielokrotnie musieliśmy prosić o mobilizację słuchaczy, ludzi dobrej woli. Pisaliśmy do biskupów, do władz, w tym do prezydenta Lecha Wałęsy. Myślałem, że skoro katolik, to pomoże. Ale nic nie pomógł. Rydzyk

Lech Wałęsa
Lech Wałęsa
Lech Wałęsa

To również może Cię zainteresować: WIRUS POJAWIŁ SIĘ W PRZEDSZKOLU. NOWE OGNISKO W JEDNEJ Z POLSKICH MIEJSCOWOŚCI

Zobacz także: RAFAŁ MROCZEK JEST GOTOWY WALCZYĆ O CÓRKĘ. DRAMATYCZNA SYTUACJA W ŻYCIU PRYWATNYM AKTORA