Jak podaje portal "Pikio", służby sanitarno-epidemiologiczne szukają wiernych, którzy w ostatnich dniach uczestniczyli w nabożeństwach w jednym z kościołów. Istenieje ryzyko, że zostali oni zakażeni koronawirusem. Sanepid apeluje do wszystkich z grupy ryzyka o pilny kontak.

Koronawirus w kościele w Zamościu

Sanepid apeluje o zgłoszenie się wiernych, którzy brali udział w nabożeństwach odbywających się w kościele redemptorystów pod wezwaniem św. Mikołaja w Zamościu. Niestety istnieje ryzyko, że mogli się oni zakazić koronawirusem SARS-CoV-2.

Sanepid w swoim komunikacie doprecyzował, że chodzi o uczestników mszy świętej, która odbyła się w piątek 14 sierpnia 2020 roku o godzinie 9:00 w kościele św. Mikołaja w Zamościu. Osoby te mogły ulec zakażeniu koronawirusem. W liturgii uczestniczył najprawdopodobniej wierny zakażony SARS-CoV-2.

Pixabay

Apel sanepidu

"W związku z narażeniem na zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2, uczestników nabożeństwa, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zamościu zwraca się z prośbą o pilny kontakt telefoniczny z Powiatową Stacją Sanitarno-Epiodemiologiczną w Zamościu pod numerami telefonów: 606 535 497, 882 494 972 lub 664 597 946 osób, które w dniu 14.08.2020 r. o godz. 9:00 uczestniczyły we mszy świętej w parafii świętego Mikołaja (Redemptorystów) w Zamościu" - czytamy w apelu sanepidu opublikowanym na jego stronach.

Osoby biorące udział we wspomnianym nabożeństwie powinny jak najszybciej skontaktować się z sanepidem i postępować zgodnie z jego zaleceniami. W Zamościu koronawirusa potwierdzono również u pielęgniarki zatrudnionej na oddziale kardiologii w szpitalu im. Jana Pawła II. Kobieta zauważyła u siebie objawy i wykonała test - wynik był pozytywny. Na kwarantannę skierowano 11 osób, ktore miały z nią kontakt.

Pixabay

Byliście uczestnikami tej mszy?

To też może cię zainteresować: 20 sierpnia 2020. Najnowszy raport Ministerstwa Zdrowia dotyczący koronawirusa. Dane nie napawają optymizmem

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Niesamowite osiągnięcie. Zapalony wędkarz złowił gigantycznego suma, monstrualne rozmiary zwierzęcia robią wrażenie

O tym się mówi: Mikołaj Roznerski odchodzi z „M jak miłość”? Aktor wybrał już swojego następcę. O co chodzi