Były polityk i działacz opozycji w czasach PRL-u, Henryk Wujec, zmarł w wieku 79 lat.. Okazuje się, że walczył z ciężką chorobą.

Niezwykle smutne informacje obiegły Polskę

Henryk Wujec był niezwykle zaangażowany w działania opozycji w czasach PRL-u. Były polityk w 1976 roku pomógł robotnikom z Ursusa. W latach 1976-1977 został współpracownikiem Komitetu Ochrony Robotników.

Tak zaczęła się jego przygoda z politykom. W 1980 roku Henryk Wujec wstąpił do NSZZ „Solidarność”, gdzie pełnił funkcję władzy krajowej i mazowieckiej związku.

Pod koniec 1981 roku do września 1982 roku Wujec był internowany, a w latach1984 – 1986 przebywał w więzieniu. Rok po wyjściu z zamknięcia Wujec dołączył do Komitetu Obywatelskiego. Pełnił tam funkcję sekretarza w latach 1988-1990. Henryk Wujec brał także udział w obradach Okrągłego Stołu.

Wujec był także posłem na Sejm III RP z ramienia Obywatelskiego Klubu Parlamentarnego, Unii Demokratycznej, a następnie Unii Wolności.

Odszedł znany polityk opozycji z czasów PRL. Co się stało?

Henryk Wujec zmarł w wieku 79 lat. Tą smutną informację przekazała polska polityk Janina Ochojska.

Zmarł Henio Wujec. Wspaniały przyjaciel, przedobry człowiek, szlachetny i uczciwy do bólu. Społecznik z powołania i przyjaciel organizacji pozarządowych. Niewielu pamięta, że był z wykształcenia fizykiem. Pełnił wiele funkcji politycznych i społecznych. Odpoczywaj w pokoju, Heniu

- napisała eurodeputowana na Twitterze.

Okazuje się, że Henryk Wujec zmagał się z ciężką chorobą. Zaledwie kilka dni temu Unia Demokratyczna, do której należał Wujec, poinformowała w mediach społecznościowych o jego ciężkiej chorobie i zachęcała wiernych do udziału w modlitwie w jego intencji.

Nasz kochany Henio Wujec walczy z ciężką chorobą. 13 sierpnia o godzinie 13.30 w kościele Św. Marcina w Warszawie...

Posted by Unia Demokratyczna on Monday, August 10, 2020

To również może Cię zainteresować: CZY ANDRZEJ SOŁTYSIK NIE PRZYGOTOWAŁ SIĘ DO ROZMOWY? WPADKA PROWADZĄCEGO „DZIEŃ DOBRY TVN” W ROZMOWIE Z EDYTĄ GÓRNIAK, WOKALISTKA BYŁA ZASKOCZONA

Portal „Życie” pisał również o: POŻAR DOMU WYREMONTOWANEGO W PROGRAMIE "NASZ NOWY DOM". KATARZYNA DOWBOR JEST OBURZONA. CHCE POMÓC POSZKODOWANEJ RODZINIE

Jak informował również portal „Życie”: MAŁGORZATA ROZENEK WYBRAŁA RODZICÓW CHRZESTNYCH DLA HENRYKA, ALE RADOSŁAW MAJDAN NIE CHCE PIERWSZEGO SAKRAMENTU DLA DZIECKA