W ostatnich dniach w Polsce jest naprawdę gorąco. Afrykańskie upały pozostaną z nami jeszcze na jakiś czas. Choć wielu z nas cieszy się z tego, ze wreszcie dotarło do nas lato, niektórzy naprawdę ciężko znoszą aktualne warunki atmosferyczne. Jak się okazuje może być naprawdę niebezpiecznie.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa zamieściło w sieci pilny komunikat dotyczący sytuacji meteorologicznej w Polsce. W komunikacie RCB przypomina o najważniejszych zasadach, do których należy się stosować podczas burzy.

Najważniejszym punktem, którego należy bezgranicznie przestrzegać podczas burzy to unikanie otwartych przestrzeni. Kolejnym bardzo ważnym punktem, który należy stosować podczas burzy to nie chowanie się pod drzewami. Podczas burzy z silnym wiatrem może dojść do złamania drzewa, które może spaść bezpośrednio na nas.

Tegoroczne lato zaskoczy nas pogodą!/screen Twitter
Tegoroczne lato zaskoczy nas pogodą!/screen Twitter
Tegoroczne lato zaskoczy nas pogodą!/screen Twitter

Niebezpieczne upały nawiedzają Polskę. Uważać muszą szczególnie mieszkańcy tych województw

IMGW szczególnie apeluje do mieszkańców województwa lubuskiego oraz dolnośląskiego. W lubuskim alert dotyczy wszystkich powiatów, jeśli chodzi o Dolny Śląsk najbardziej zagrożeni są mieszkańcy : zgorzeleckiego, bolesławieckiego, polkowickiego, głogowskiego, górowskiego, trzebnickiego, milickiego, wrocławskiego, średzkiego, wołowskiego, lubińskiego, legnickiego oraz mieszkańcy Wrocławia oraz Legnicy. Alert informuje o drastycznie wysokich temperaturach, które mogą dać się we znaki wszystkim, zwłaszcza najstarszym oraz dzieciom i osobom o słabym układzie krążenia. Termometry w tych miejscach wskażą około 31 stopni, nocą 16. Do apelu włączyło się nawet Ministerstwo Zdrowia, które zaleca ostrożność, un ikanie słońca, picie dużej ilości wody oraz zakrywanie głowy.

Nadchodzą upały
Nadchodzą upały
Nadchodzą upały

To też może cię zainteresować: Planujesz darowiznę? Pod żadnym pozorem nie rób tego w ten sposób! Możesz zapłacić podatek

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Niezwykłe zjawisko w trakcie mszy świętej. To nagranie obiegło internet z prędkością światła