Wokół tej sprawy od tygodni istniało wielkie zamieszanie. Po odwołaniu Jacka Kurskiego z funkcji prezesa TVP zimą tego roku powołano po kilku dniach na to miejsce jako pełniącego obowiązki Macieja Łopińskiego.

Okazuje się jednak, że taka sytuacja to już przeszłość. Jak dowiedziała się oficjalnie Wirtualna Polska, kandydaturę Jacka Kurskiego zgłosił sam szef Rady Mediów Narodowych, Krzysztof Czabański. Tym samym, kontrowersyjny polityk Prawa i Sprawiedliwości wrócił na wcześniej piastowane stanowisko.

Jacek Kurski wraca na fotel prezesa Telewizji Polskiej. Rada Mediów Narodowych zdecydowała

Okazuje się, że kandydatury na stanowisko prezesa zarządu TVP można było zgłaszać do czwartku do południa. O prezesurę miał się ubiegać Maciej Pawlicki, producent filmowy i publicysta portalu wPolityce.pl i tygodnika "Sieci". Juliusz Braun, członek RMN, przyznał jednak, że żadna informacja na temat innych kandydatów nie wpłynęła.

Już oficjalnie: Jacek Kurski prezesem TVP. Maciej Pawlicki nie został przez nikogo formalnie zgłoszony, wniosek członka RMN Juliusza Brauna o przeprowadzenie konkursu został odrzucony

– powiadomił na Twitterze Michał Wróblewski, dziennikarz Wirtualnej Polski.

Jacek Kurski/screen Youtube
Jacek Kurski/screen Youtube

Ile zarabia Jacek Kurski? Kwota zwala z nóg

Jacek Kurski wrócił tym samym na stanowisko, które stracił z końcem lutego 2020 roku. Stało się tak na skutek ultimatum, które miał postawić sam prezydent Andrzej Duda w zamian za podpisanie ustawy o przekazaniu 2 miliardów złotych na potrzeby Telewizji Polskiej.

Jak podkreślał wówczas, te pieniądze są potrzebne szczególnie regionalnym oddziałom telewizji publicznej.

Ile zarabia Jacek Kurski na stanowisku prezesa zarządu TVP? Okazuje się, że kwota ta nie jest do końca zanana. Można jedynie ustanowić przypuszczalną kwotę bazując na zarobkach poprzedników Kurskiego.

Zuzanna Kurska i Jacek Kurski. Źródło: fakt.pl
Zuzanna Kurska i Jacek Kurski. Źródło: fakt.pl

Jak informuje portal Business Insider, zarobki prezesa zarządu TVP wzrosły w 2018 roku do 414 tys. zł brutto rocznie. W wcześniejszych latach były jednak nieco niże.

Reasumując, Jacek Kurski w przeciągu trwającej trzy lata kadencji otrzymał od TVP około 1 mln złotych. Do końca kadencji ma jeszcze sporo czasu, więc suma ta znacznie wzrośnie.

To również może Cię zainteresować: CZY ANDRZEJ SOŁTYSIK NIE PRZYGOTOWAŁ SIĘ DO ROZMOWY? WPADKA PROWADZĄCEGO „DZIEŃ DOBRY TVN” W ROZMOWIE Z EDYTĄ GÓRNIAK, WOKALISTKA BYŁA ZASKOCZONA

Portal „Życie” pisał również o: POŻAR DOMU WYREMONTOWANEGO W PROGRAMIE "NASZ NOWY DOM". KATARZYNA DOWBOR JEST OBURZONA. CHCE POMÓC POSZKODOWANEJ RODZINIE

Jak informował również portal „Życie”: MAŁGORZATA ROZENEK WYBRAŁA RODZICÓW CHRZESTNYCH DLA HENRYKA, ALE RADOSŁAW MAJDAN NIE CHCE PIERWSZEGO SAKRAMENTU DLA DZIECKA