Jak podaje portal "Lelum", Agata Duda często towarzyszy mężowi w trakcie publicznych wystąpień. Nie mogło jej również zabraknąć w tak ważnym dla Andrzeja Dudy dniu, jak zaprzysiężenie na drugą kadencję. Pierwsza dama nie poraz pierwszy zaskoczyła wszystkich. Nikt się tego po niej nie spodziewał. Co zrobiła Agata Duda?

Agata Duda u boku męża

Pierwsza Dama niemal zawsze towarzyszy mężowi w czasie publicznych wystąpień. Nie mogło jej zabraknąć także i w czasie uroczystego zaprzysiężenia prezydenta Andrzeja Dudy 6 sierpnia 2020 roku przed zgromadzeniem narodowym. Jednak to nie prezydent przykuł uwagę wszystkich, ale właśnie Agata Duda.

Pierwsza dama pojawiła się na zaprzysiężeniu w eleganckiej stylizaji. Po raz kolejny postawiła na biel, w której często można ją w ostatnim czasie zobaczyć. Wiele osób nie mogło oderwać od pani prezydentowej wzroku. Nic dziwnego, w bieli Agata Duda prezentuje się wyjątkowo korzystnie. Zaskoczeniem był wybór jako dodatku czerwonej kopertówki.

lelum.pl

Kinga Duda

Na zaprzysiężeniu prezydenta Andrzeja Dudy pojawiła się również córka głowy państwa, Kinga Duda. W przeciwieństwie do swojej mamy, Kinga postawiła na czerń. Założyła czarną spódnicę za kolano oraz czarną bluzkę, którą zdobił biały kołnierz.

Wszyscy zaproszeni gości wysłychali przysięgi składanej przez Andrzeja Dudę. "Obejmując z woli Narodu urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, uroczyście przysięgam, że dochowam wierności postanowieniom Konstytucji, będę strzegł niezłomnie godności Narodu, niepodległości i bezpieczeństwa Państwa, a dobro Ojczyzny oraz pomyślność obywateli będą dla mnie zawsze najwyższym nakazem. Tak mi dopomóż Bóg" - mówił Andrzej Duda.

plotek.pl

Jak podoba się wam stylizacja Agaty Dudy?

To też może cię zainteresować: Kinga Duda ujawniła, w jakiej londyńskiej kancelarii odbywała staż. Na jakie zarobki mogła liczyć

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Premier Mateusz Morawiecki zlekceważył obowiązujące zasady. Co na to Łukasz Szumowski? Zadziwiająca reakcja ministra zdrowia

O tym się mówi: Poruszająca historia kobiety, która w kilka godzin po narodzinach córki zrobiła coś niesamowitego. 50 osób zawdzięcza jej życie