Jak podaje portal "Lelum", rzecznik reosrtu zdrowia Wojciech Andrusiewicz w rozmowie z TVP Info potwierdził, że planowane jest wzmożenie kontroli przestrzegania obowiązujących restrykcji sanitarnych w związku z epidemią koronawirusa. Wskazał, że szczególny nacisk będzie kładziony na obowiązek zakrywania nosa i ust, zachowywania dystansu społecznego oraz limitu osób mogących przebywać w tym samym czasie w sklepach i w trakcie imprez.

Powrót obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa

Wojciech Andrusiewicz poinformował, że restrykcje będą dotyczyły w szczególności tych obszarów, w których szanse na zarażenie są największe, a w których ludzie po złagodzeniu obostrzeń przestali się stosować do reżimu sanitarnego.

I tak największy nacisk kładziony będzie na obowiązek zakrywania nosa i ust w sklepach oraz placówkach handlowych, a także limitu osób dopuszczonych do udziału w imprezach, czy mogących w tym samym czasie przebywać w restauracji.

YouTube

Nie w całym kraju?

Jak zapewnia Andrusiewicz restrykcje nie będą wprowadzane na obszarze całego kraju, ale lokalnie - tam, gdzie sytuacja epidemiczna będzie najgorsza. Rzecznik poinformował, że w kontrole zaangażowane zostaną służby mundurowe oraz sanitarne.

"Decyzje będą podejmowane lokalnie, we współpracy stacji sanitarno-epidemiologicznych i samorządów. Będzie decydowała specyfika lokalna. Nie możemy mówić o jednolitym podejściu w skali całego kraju" - powiedział rzecznik resortu zdrowia w TVP Info.

Przywrócenie restrykcji i wzmżone kontrole przestrzegania tych już obowiązujących, ma być konsekwencją tego, że nie wszyscy stosują się do obowiązującego reżimu sanitarnego. Obostrzenia wracać mają tam, gdzie pojawią się nowe ogniska zakażeń koronawirusem.

Pixabay

Co sądzicie o podjętej przez resort decyzji?

To też może cię zainteresować: Ministerstwo Zdrowia wystosowało ważny komunikat do wszystkich Polaków. Każda pomoc jest na wagę złota, znajdujemy się w ciężkiej sytuacji

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Poruszający wywiad Małgorzaty Ostrowskiej-Królikowskiej z córkami. Opowiedziała o relacjach z dziećmi i życiu bez Pawła Królikowskiego

O tym się mówi: Jasnowidz przewidział sytuację, która wydarzyła w Bejrucie? Na początku sierpnia do sieci trafiło tajemnicze nagranie