Piotr M., prywatnie mąż Małgorzaty Ogórek, jest byłym rektorem szkół wyższych - Wyższej Szkoły Zarządzania i Prawa im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie oraz Małopolskiej Wyższej Szkoły im. Józefa Dietla w Krakowie.

Mężczyzna pełnił również funkcję posła Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Za czasów rządu Leszka Millera Piotr M. pracował w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Mąż Małgorzaty Ogórek wpadł w spore tarapaty

Piotr M. w ostatnim czasie został zatrzymany przez policję oraz przesłuchany w Prokuraturze Okręgowej w Krakowie. Jak informuje tvn24.pl, mąż Małgorzaty Ogórek usłyszał aż pięć zarzutów. Prokurator Jacek Para zdradził dla portalu tvn24.pl, co to za zarzuty.

Okazuje się, że Piotr M. transferował pieniądze jednej ze szkół wyższych na inne konta oraz wyłudził na szkodę osobę prywatną. Oto zarzuty, które postawiono mężowi Małgorzaty Ogórek:

wyłudzenia na szkodę osoby prywatnej kwoty 2 milionów 600 tysięcy złotych

wyrządzenia szkody majątkowej Wyższej Szkole Gospodarki i Zarządzenia w wysokości ponad 500 tysięcy złotych

działania na szkodę wierzycieli Małopolskiej Wyższej Szkoły im. Józefa Dietla w Krakowie

naruszenie praw pracowniczych pracowników Małopolskiej Wyższej Szkoły im. Józefa Dietla

niezgłoszenia wniosku o upadłość mimo powstania warunków do złożenia wniosku innego podmiotu

Piotr M. Źródło: tvn24.pl
Piotr M. Źródło: tvn24.pl
Piotr M. Źródło: tvn24.pl

Czy mężczyzna trafi do więzienia?

Ze względu na powyższe zarzuty mężowi Małgorzaty Ogórek grozi kara pozbawienia wolności wyższa niż 8 lat. Piotr M. nie przyznaje się jednak do winy. Mężczyzna przebywa obecnie w tymczasowym trzymiesięcznym areszcie.

To również może Cię zainteresować: CZY ANDRZEJ SOŁTYSIK NIE PRZYGOTOWAŁ SIĘ DO ROZMOWY? WPADKA PROWADZĄCEGO „DZIEŃ DOBRY TVN” W ROZMOWIE Z EDYTĄ GÓRNIAK, WOKALISTKA BYŁA ZASKOCZONA

Portal „Życie” pisał również o: POŻAR DOMU WYREMONTOWANEGO W PROGRAMIE "NASZ NOWY DOM". KATARZYNA DOWBOR JEST OBURZONA. CHCE POMÓC POSZKODOWANEJ RODZINIE

Jak informował również portal „Życie”: MAŁGORZATA ROZENEK WYBRAŁA RODZICÓW CHRZESTNYCH DLA HENRYKA, ALE RADOSŁAW MAJDAN NIE CHCE PIERWSZEGO SAKRAMENTU DLA DZIECKA