Zakładajmy maseczki w sklepach!

Jak podaje portal "Interia", w radiowej Jedynce gościem był rzecznik GIS, Jan Bondar, który wypowiadał się na temat obowiązku zasłaniania ust i nosa w zatłoczonych miejscach publicznych, a w szczególności w sklepach. Powiedział o prawach pracownika i klienta.

maseczki na twarzy. Screen:YouTube
maseczki na twarzy. Screen:YouTube
maseczki na twarzy. Screen:YouTube

Według rozporządzenia Ministerstwa Zdrowia obowiązek noszenia maseczki ochronnej wciąż funkcjonuje w środkach komunikacji miejskiej, sklepach oraz miejscach szczególnie zatłoczonych. To właśnie pracownicy powierzchni handlowych są najbardziej narażeni na kontakt z nosicielem koronawirusa, dlatego mają prawo odmówić obsługi klienta, który nie zachowuje zasad bezpieczeństwa i nie zakrywa nosa oraz ust. Również klienci mogą interweniować wtedy, kiedy zauważą, że sprzedawcy nie noszą maseczek ochronnych. Takimi sytuacjami zajmuje się straż miejska oraz policja. Funkcjonariusze za nieprzestrzeganie zasad i obostrzeń mogą nałożyć mandat w wysokości 500 złotych.

Sprzedawca ma prawo odmówić obsługi klienta bez maski. Chodzi o bezpieczeństwo pracowników supermarketu, którzy z racji wykonywanej pracy mają kontakt z ogromną liczba osób. Jan Bondar

Wzrosną ceny w sklepach!/screen Pexels
Wzrosną ceny w sklepach!/screen Pexels

To również może Cię zainteresować: KOLEJNE OGNISKO KORONAWIRUSA. ZAKAŻONA UDAŁA SIĘ NA MSZĘ

Zobacz także: PAPIEŻ FRANCISZEK ZADZWONIŁ DO WIERNEJ. KOBIETA BYŁA ZAŁAMANA PO STRACIE SYNA