Jak podaje portal "Pikio", władze zdecydowały się przywrócić ograniczenia w jednym z regionów Polski. Wszystko podyktowane jest względami bezpieczństwa. Podjęte decyzje mają uchronić mieszkańców przed przykrymi konsekwencjami związanymi z epidemią koronawirusa.

Wracają ograniczenia związane z epidemią koronawirusa

Sytuacja epidemiologiczna na Opolszczyźnie nie jest najlepsza. Wesele odbywające się w jednym z powiatów na terenie województwa opolskiego stało sie kolejnym już ogniskiem zakażeń koroanawirusem. Odnotowuje się kolejne przypadki zachorowań. Sytuacja jest na tyle poważna, że lokalne władze zdecydowały się na przywrócenie obostrzeń sanitarnych. Dla mieszkańców oznacza to utrudnienia.

Wspomniane wesele miało miejsce 11 lipca na terenie powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Bawiło się na nim 114 osób, z których 89 to mieszkańcy województwa opolskiego. Pozostali weselni goście pochodzili z Małopolski, Śląska, a także z Niemiec. Niestety u 21 uczestników wesela potwierdzono zakażenie koronawirusem. Kilkadziesiąt osób poddano przymusowej kwarantannie.

Pięć osób, które uzyskały pozytywny wynik testu na koronawirusa pochodzi z miejscowości Biedrzychowice w gminie Głogówek. Dlatego też burmistrz Głogówka, Piotr Bujak zdecydował o konieczności przywrócenia ograniczeń. Co to oznacza dla mieszkańców?

Pixabay

Wprowadzone obostrzenia

W urzędzie gminy nie będzie odbywała się obsługa bezpośrednia petentów, przynajmniej do czasu, kiedy sytuacja epidemiologiczna nie ulegnie poprawie. Co najmniej do 29 lipca mieszkańcy będą mogli kontaktować się za pośrednictwem poczty e-mail, telefonicznej lub platformy ePUAP. Dokumenty można także zostawiać w specjalnej skrzynce ustawionej prze budynkiem urzędu.

Do odwołania zamknięto jedno z działających na terenie gminy przedszkoli. Całe jego wyposażenie i pomieszczenia mają zostać poddane dezynfekcji. Zdalnie będzie działać także Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury. Termin półkoloni zostanie wyznaczony jeszcze raz.

" Staramy się zachować zimną krew i trzeźwą, racjonalną ocenę sytuacji. Ale musimy działać w kierunku zapewnienia elementarnego bezpieczeństwa naszym mieszkańcom" - wyjaśnia burmistrz. Nadal przeprowadzane są testy i badana sieć kontaktów zakażonych osób.

Pixabay

Myślicie, że konieczne będzie wprowadzenie restrykcji na terenie całego kraju?

To też może cię zainteresować: 27.07.2020. Najnowszy raport dobowy Ministerstwa Zdrowia dotyczący koronawirusa. Czy to początek drugiej fali pandemii

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Ministerstwo Zdrowia wydało ważne ostrzeżenie. Polacy podczas wakacji często popełniają te błędy, co może spowodować poważne konsekwencje

O tym się mówi: Świetna wiadomość dla polskich kierowców. Wreszcie koniec z uciążliwym obowiązkiem, posłowie przyjęli nowe prawo, o co chodzi