Świat potrafi być bardzo zaskakujący. Okazuje się, że niektórych wydarzeń nie może wytłumaczyć nawet nauka. Co to takiego?

Cuda, których nie mogą wytłumaczyć nawet naukowcy

Lista cudów, których nie może nawet wyjaśnić nauka jest dość długa. Warto jednak poznać chociaż cześć z nich.

Jednym z cudów, których nie mogą wytłumaczyć nawet naukowcy jest wydarzenie, które miało miejsce w Japonii, a dokładniej w pobliżu miasta Akita w czerwcu 1973 roku. W klasztorze pewnej siostrze ukazała się Matka Boska. Co ciekawe, od tamtego czasu znajdująca się w budynku figura Matki Boskiej wielokrotnie była pokryta łzami, a czasem również krwią. Z badań przeprowadzonych przez naukowców w Oxfordzie wynika, że łzy mają taki sam skład jak ludzkie.

Figura Matki Boskiej. Źródło: pikio.pl
Figura Matki Boskiej. Źródło: pikio.pl
Figura Matki Boskiej. Źródło: pikio.pl

Kolejnym ciekawym cudem jest Całun Turyński. Naukowcy wciąż nie mogą wytłumaczyć faktu, dlaczego na nim krew jest tej samej grupy, co krew występująca w innych cudach, między innymi Żywej Eucharystii.

Niektóre z nich są zaskakujące

Zagadką dla naukowców są także egzorcyzmy. Nie potrafią oni wytłumaczyć, dlaczego osoba uznana przez psychologów za zdrową może się tak zachowywać podczas egzorcyzmów.

Ciekawe jest również wydarzenie z 2015 roku. Podczas ucałowania przez papieża Franciszka relikwii z krwią św. Januarego, zastygnięty płyn częściowo się rozpuścił. Cud ten według wielu osób jest zapowiedzią dobrych czasów dla neapolitańczyków.

Papież Franciszek. Źródło: gazeta.pl
Papież Franciszek. Źródło: gazeta.pl
Papież Franciszek. Źródło: gazeta.pl

Zagadką jest także to, że ciała niektórych świętych się nie rozkładają. Przykładem w tym wypadku są zwłoki św. Ojca Pio, czy św. Bernadetty.

To również może Cię zainteresować: PAWEŁ DELĄG OTWARCIE OPOWIEDZIAŁ O SWOIM ŻYCIU UCZUCIOWYM. „MOJE SERCE JEST ZAJĘTE”, JEGO UKOCHANA NIE CHCE SIĘ WYPOWIADAĆ

PORTAL „ŻYCIE” PISAŁ RÓWNIEŻ O: DAGMARA KAŹMIERSKA NIE KRYJE ZAFASCYNOWANIA ANTKIEM KRÓLIKOWSKIM. CO ŁĄCZY TYCH DWOJE? CZY KAŹMIERSKA ZAJMIE MIEJSCE KASI DĄBROWSKIEJ

JAK INFORMOWAŁ RÓWNIEŻ PORTAL „ŻYCIE”: ZENEK MARTYNIUK ZNALAZŁ SIĘ W SYTUACJI NIE DO POZAZDROSZCZENIA. KIEDY SKOŃCZY SIĘ ZŁA PASSA KRÓLA DISCO POLO, O CO CHODZI