Nie można organizować wesel w tych powiatach?

Jak podaje "Fakt.pl", w niektórych powiatach liczba zakażeń diamterlanie wzrasta z dnia na dzień. Okazuje się, że głównym ogniskiem pandemii na tych terenach są... przyjęcia weselne. W związku z tym sanepid odradza organizacji jakichkolwiek imprez z okazji zawarcia związku małżeńskiego. O jakich dokładnie powiatach mowa?

Wesele. Źródło: wesele123.pl
Wesele. Źródło: wesele123.pl

Małopolski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny wydał specjalny komunikat, w którym zwraca uwagę na wzrost liczby zakażonych na weselach w Nowym Sączu i okolicach, powiedzie suskim i wadowickim. W związku z tym, dbając o ochronę zdrowia i życia mieszkańców, nie rekomenduje organizacji przyjęć weselnych na tych terenach.

Mając na uwadze aktualną sytuację epidemiologiczną na terenie miasta Nowego Sącza oraz powiatów nowosądeckiego, suskiego i wadowickiego, gdzie rozprzestrzenianie się wirusa SARS-CoV-2 ma charakter dynamiczny, a wzrost zakażeń tym właśnie koronawirusem pozostaje w bezpośrednim związku z organizowanymi na tych terenach przyjęciami ślubnymi/weselami– informuję, iż w takiej sytuacji nie rekomenduję organizacji takich przyjęć w wymienionych wyżej powiatach. Brak rekomendacji, o której mowa, ma na celu wyłącznie ochronę zdrowia, a nawet życia tak mieszkańców tych powiatów, jak i osób przybywających do tych regionów, poprzez ograniczenie transmisji wirusa SARS-CoV-2.

Myślicie, że Państwo Młodzi zastosują się do takich ograniczeń?

Jak będą wyglądać wesela w tym roku?/screen Pxhere
Jak będą wyglądać wesela w tym roku?/screen Pxhere
Jak będą wyglądać wesela w tym roku?/screen Pxhere

To również może Cię zainteresować: GDAŃSKIE KĄPIELISKA JUŻ OTWARTE. LATO W PEŁNI

Zobacz także: JOLANTA KWAŚNIEWSKA I JEJ PRZEPIS NA SUKCES. IKONA STYLU ZDRADZIŁA PEWNĄ TAJEMNICĘ