Jak donosi "Pikio", do wszystkich Polaków skierowano pewien bardzo ważny komunikat, który dobrze zrozumiany i przyjęty do serca, uchroni każdego turystę przed kłopotami. O co chodzi?

Bieszczadzki Park Narodowy publikuje ważny apel

Graficznym odzwierciedlaniem prawa panującego parku narodowym, są oznaczenia i tablice informacyjne. Bieszczadzki Park Narodowy zaapelował do turystów, aby dla wałasnego bezpieczeństwa, oraz z szacunku do natury, nie zbaczali z wyznaczanych szlaków. Jest to o tyle istotne, że idąc inną niż wyznaczona trasa, możemy znaleźć się na terenie przebudowy schroniska, co może stanowić ogromne zagrożenie dla zdrowia i życia.

Niestety nie wszyscy turyści mają szacunek do natury i zasad pomagających ten szacunek okazać. Zbaczając z trasy mimo, że park narodowy ma w ofercie 140 kilometrów szlaków i nie wszystkie są zatłoczone.

Po raz kolejny przypominamy: dla Waszego bezpieczeństwa i z szacunku dla przyrody: nie schodźcie ze szlaków! Do tej pory staraliśmy się przede wszystkim pouczać, ale ponieważ część turystów naraża siebie podchodząc po zamkniętym szlaku na teren przebudowy schroniska Straż Parku będzie stosować mandaty karne. Jeśli jest zmiana przebiegu szlaków prosimy uszanujcie to! Dla Was otworzyliśmy nowy szlak na Dział, działa już bacówka, która na czas przebudowy schroniska jest jego małą namiastką – można się napić kawy i herbaty oraz odpocząć przy niej. Czekamy na rozpoczęcie wypasu. Wrócimy do dawnego układu szlaków jak tylko skończy się remont.

Na swoim koncie na Facebooku Bieszczadzki Park Narodowy także umieścił ów apel, aby nikomu przez przypadek nie umknął.


Facebook

Gorący apel dotyczy także ograniczonej ilości miejsc na parkingach Parku Bieszczadzkiego, który ostrzega jednocześnie, aby nie parkować nielegalnie na poboczach dróg, gdyż skończy się to spotkaniem z Policją.


Facebook

O tym pisaliśmy: Ewa Kopacz ma wspaniałe wieści. Wielka radość w jej życiu. Co się stało

Zerknij: Kolejne przecieki na maturach 2020. Jakie zadania wyciekły dzisiaj i jakie będą konsekwencje?