Jak podaje "Super Express", na nagraniu opublikowanym przez Fundację Viva widzimy wycieńczonego konia i zaskakującą reakcję woźnicy oraz pasażerów ciągniętego przez konia wozu. Woźnica przekonywał, że koń się potknął. Prawdopodobnie po tym, jak zwierze się podniosło musiało dokończyć podróż.

Porażające zdarzenie

Sytuacja miała miejsce 8 lipca w Dolinie Chochołowskiej, kiedy w Tatrach warunki atmosferyczne nie należały do najłatwiejszych - było bardzo duszno i parno. Odczuli to nie tylko ludzie, ale także zwierzęta. Koń, który ciągnął wóz z turystami w pewnym momencie upadł z wycieńczenia. Woźnica utrzymywał, że zwierze się potknęło.

Fundacja Viva nie wierzy w te zapewnienia. "Dorożkarz twierdzi, że koń się „potknął”. Trudno w to uwierzyć, ponieważ konie bardzo źle znoszą upały i wysoką wilgotność powietrza, a autor filmu widział krew cieknącą zwierzęciu z nosa!" - czytamy na profilu fundacji działającej na rzecz zwierząt Viva w mediach społecznościowych.

Fundacja poinformowała również, że najprawdopodobniej wycieńczone zwierzę zmuszono do dokończenia kursu. "W dorożce jechało dwoje dorosłych z dwójką małych dzieci. Kiedy koń leżał, przez długi czas nawet nie zsiedli" - czytamy.

Facebook

Ważny apel fundacji

Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt VIVA! prosi o kontakt wszystkie osoby, które były bezpośrednimi świadkami opisywanego zdarzenia. Można to zrobić za pośrednictwem poczty elektronicznej, wysyłając wiadomość na adres e-mail: mok@viva.org.pl.

UWAGA

‼ PILNE ‼ KOLEJNY KOŃ przewrócił się podczas pracy w Tatrach! 🐴 8 lipca, Dolina Chochołowska, duszno i parno. Dorożkarz twierdzi, że koń się „potknął”. Trudno w to uwierzyć, ponieważ konie bardzo źle znoszą upały i wysoką wilgotność powietrza, a autor filmu widział krew cieknącą zwierzęciu z nosa! 🚨 Szukamy kolejnych świadków, którzy widzieli tę sytuację! 🙏Być może ktoś widział sam moment wypadku: mok@viva.org.pl 😶 Koń po tym jak wstał został zaprzężony ponownie do dorożki i prawdopodobnie musiał kontynuować kurs. W dorożce jechało dwoje dorosłych z dwójką małych dzieci. Kiedy koń leżał, przez długi czas nawet nie zsiedli. 😔 Taka postawa nas zasmuca podwójnie! Czy nawet tak ogromne cierpienie nie spowodowało, że zrezygnowali z wygody dla dobra zwierzęcia?

Posted by Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva! on Saturday, July 11, 2020

Co sądzicie o całej sytuacji? Jesteście za wprowadzeniem zakazu wykorzystywania koni do takich celów?

To też może cię zainteresować: Różnice między najwyższą, a najniższą emeryturą w naszym kraju są zawrotne. Co wpływa na takie zróżnicowanie świadczeń

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Różnice między najwyższą, a najniższą emeryturą w naszym kraju są zawrotne. Co wpływa na takie zróżnicowanie świadczeń

O tym się mówi: Ważny apel jednego z naszych czytelników. Kamil Stawiarz prosi o pilną pomoc. O co chodzi