Jak podaje portal "Pikio", Agata Kornhauser-Duda wspólnie z córką pojawiły sie na wieczorze wyborczym ubiegającego się o reelekcję Andrzeja Dudy. Pierwsza dama zdecydowała sie zabrać głos do zebranych w Pułtusku zwolenników męża oraz do widzów przed telewizorami. Wiele osób nie spodziewało się słów, jakie padły z jej ust.

Kpina z Polaków?

Agata Duda w czasie swojego wystąpienia podczas wieczoru wyborczego zwróciła się do wszystkich, którzy wzięli udział w wyborach prezydenckich, choć nie tylko. Skorzystała także z okazji, żeby odpowiedzieć na zarzuty wielu dziennikarzy, którzy wskazywali, że w ciągu 5 lat kadencji nie zdecydowała sie udzielić żadnego wywiadu i nie zabirała głosu w ważnych dla opinii publicznej sprawach.

" Drogie media, drodzy dziennikarze, mówiliście, że się nie wypowiadam. Zapomnieliście dodać, że nie wypowiadam się dla mediów. Przez pięć lat rozmawiałam z Polakami, z naszymi rodakami, na każdym ze spotkań. Jeśli nie chciałam udzielać wywiadów, to był to mój własny wybór. A dlaczego? To był mój milczący sprzeciw wobec manipulacji i dezinformacji i kłamstw, które w mediach występują " - powiedziała w trakcie swojego wystąpienia Agata Duda.

Padło nazwisko

Agata Duda w swioim wystąpieniu odniosła się do jednego konkretnego nazwiska. Mowa o Pawle Wrońskim z "Gazety Wyborczej". Pierwsza dama w dość sarkastyczny sposób odniosła sie do jego pracy. Co dokładnie powiedziała?

"Panie redaktorze Pawle Wroński. Przed I turą napisał pan, że zakwitł kwiat paproci i prezydentowa się wypowiedziała. Panie redaktorze to dzisiaj jest ten dzień, a że kwiat paproci kwitnie raz na 100 lat, to pewnie ani ja nie doczekam się rzetelności z pana strony, ani pan nie doczeka się ze mną wywiadu" - powiedziała.

Dziennikarz postanowił odnieść sie do słów Agaty Dudy za pośrednictwem mediów społecznośiowych. Zdecydowanie nie spodziewał się, że w trakcie wieczoru wyborczego padnie jego nazwisko. "Czuję się trochę zaskoczony, bo nigdy o wywiad z panią Agatą Dudą nie ubiegałem i przyznam, że do tej pory o tym nie pomyślałem" - napisał.

Co sądzicie o całej sytuacji?

To też może cię zainteresować: Tak prezentowały się Agata Duda i Małgorzata Trzaskowska w czasie głosowania. Która wyglądała lepiej

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Różnice między najwyższą, a najniższą emeryturą w naszym kraju są zawrotne. Co wpływa na takie zróżnicowanie świadczeń

O tym się mówi: 13.07.2020. Raport Ministerstwa Zdrowia dotyczący koronawirusa. Jakie są najnowsze dane