Jak podaje portal „Onet”, Kinga Duda nie włączała się w kampanię wyborczą swojego taty, ani nie zabierała w tym czasie głosu. Pojawiła się za to na niedzielnym wieczorze wyborczym. Z dużym entuzjazmem przyjęła ogłoszone wyniki sondażowe II tury wyborów prezydenckich 2020, a w czasie, kiedy Andrzej Duda przemawiał, stała bardzo blisko niego.

Sondaże

Sondaż exit poll przeprowadzony przez IPSOS wskazywał, że Andrzej Duda uzyskał 50,4 proc., a jego kontrkandydat 49, 6 proc. Firma IPSOS poinformowała, że takie wyniki sondaży nie pozwalają wskazać zwycięzcy – wszystko przez wynoszący 2 punkty procentowe margines błędu.

Dziś o 8 rano PKW ogłosiło cząstkowe wyniki wyborów, które wskazują, że obecny prezydent uzyskał 51,21 proc. głosów, a Rafał Trzaskowski 48,79 procent. PKW poinformowała, że wyniki nie ulegną już znaczącej zmianie, choć nadal trwa oczekiwanie na wyniki z kilku obwodów wyborczych (wyniki pochodzą z 99,97 proc. obwodów).

YouTube

Apel Kingi Dudy

„Wiem, że tata będzie dobrze wykonywał swoje zadania” – zapewniła córka Andrzeja Dudy, Kinga w trakcie swojego wystąpienia. Kinga Duda w swoim wystąpieniu zwróciła się również do rodaków z bardzo ważnym apelem. Co powiedziała?

„Chciałabym zaapelować, by nikt w naszym kraju nie bał się wyjść z domu, Niezależnie od tego, jaki mamy kolor skóry, kogo popieramy i kogo kochamy. Wszyscy jesteśmy równi. Wszyscy jesteśmy równi, nikt nie zasługuje na to, by być obiektem nienawiści” – powiedziała córka prezydenta.

Całe jej wystąpienie możecie zobaczyć poniżej.

Jak oceniacie wystąpienie Kingi Dudy?

To też może cię zainteresować: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi potwierdza najnowsze doniesienia. Od września Polaków czekają w sklepach zmiany

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Fanki Małgorzaty Rozenek-Majdan przyłapały ją na czymś nieoczekiwanym. Pod zdjęciem w Internecie cała masa komentarzy z istotnym pytaniem

O tym się mówi: Anna i Robert Lewandowscy na luksusowych wakacjach. Gdzie sportowcy spędzają te sielskie chwile