Co roku występuje wiele „plażowych” problemów. Urlopowicze często myślą, że wszystko im wolno. Jednak przebywając na publicznej plaży muszą przestrzegać wielu zasad.

Jak powinni zachowywać się plażowicze?

Plaża jest miejscem publicznym, dlatego obowiązują na niej zasady, jak w każdym innym publicznym miejscu. Plażowicze, którzy puszczają głośno muzykę lub piją na plaży alkohol, mogą zostać obciążeni karą.

Na wielu plażach możemy znaleźć regulaminy, które określają, jak powinniśmy się na niej zachowywać. Jednak, jak przyznaje adwokat Agnieszka Prętczyńska, nie można przecież wyprosić urlopowicza z publicznej plaży.

Taką sankcję można potraktować jako ograniczanie wolności danej osoby, a takowe nie może obyć się bez przepisów rangi ustawowej. Niemniej należy mieć na względzie, że zawsze w przypadku utrudniania korzystania z przestrzeni publicznej przez jednego z plażowiczów, można wezwać funkcjonariuszy policji, którzy mają wówczas do dyspozycji art. 51 lub art. 54 Kodeksu wykroczeń

- powiedziała adwokat Agnieszka Prątczyńska dla serwisu Prawo.pl.

Oznacza to, że naruszający prawo urlopowicz może zostać ukarany grzywną, aresztem lub ograniczeniem wolności (według art. 51) lub może na niego zostać nałożona nagana lub grzywna do 500 zł (według art. 54).

Plaża. Źródło: dzielnicastylu.pl
Plaża. Źródło: dzielnicastylu.pl
Plaża. Źródło: dzielnicastylu.pl

W tym wyjątkowym czasie obowiązuje kilka nowych zasad

Ponadto, ze względu na koronawirusa, urlopowicze muszą przestrzega także wielu innych zasad. Są one ustalone w rozporządzeniu z 16 maja 2020 r. Dotyczy ono określonych zakazów, nakazów oraz ograniczeń wywołanych wystąpieniem epidemii koronawirusa.

Ze względu na to rozporządzenie, jesteśmy między innymi zobowiązani do zachowania dwumetrowego odstępu od innych w przestrzeni otwartej oraz do noszenia maseczki ochronnej w zamkniętych miejscach publicznych.

GIS wyjaśnia wątpliwości odnośnie noszenia maseczek w miejscu publicznym, źródło: RMF24
GIS wyjaśnia wątpliwości odnośnie noszenia maseczek w miejscu publicznym, źródło: RMF24
GIS wyjaśnia wątpliwości odnośnie noszenia maseczek w miejscu publicznym, źródło: RMF24

Nad polskie morze wybrało się w tym roku wielu turystów, ponieważ niektórzy z nich zrezygnowali z wakacji za granicą i wybrali polskie regiony. Dlatego też na plaży bardzo często występuje ciasnota. Jeśli plażowicze nie będą w stanie zachować dwumetrowego odstępu od innych urlopowiczów, muszą zakryć usta i nos maseczką ochronną.

To również może Cię zainteresować: PAWEŁ DELĄG OTWARCIE OPOWIEDZIAŁ O SWOIM ŻYCIU UCZUCIOWYM. „MOJE SERCE JEST ZAJĘTE”, JEGO UKOCHANA NIE CHCE SIĘ WYPOWIADAĆ

PORTAL „ŻYCIE” PISAŁ RÓWNIEŻ O: DAGMARA KAŹMIERSKA NIE KRYJE ZAFASCYNOWANIA ANTKIEM KRÓLIKOWSKIM. CO ŁĄCZY TYCH DWOJE? CZY KAŹMIERSKA ZAJMIE MIEJSCE KASI DĄBROWSKIEJ

JAK INFORMOWAŁ RÓWNIEŻ PORTAL „ŻYCIE”: ZENEK MARTYNIUK ZNALAZŁ SIĘ W SYTUACJI NIE DO POZAZDROSZCZENIA. KIEDY SKOŃCZY SIĘ ZŁA PASSA KRÓLA DISCO POLO, O CO CHODZI