Największe szkody odnotowano w Ustroniach Morskich, gdzie silny wiatr zniszczył kilka domków letniskowych. Z tego powodu aż sześć osób trafiło do szpitala. Co się dokładnie wydarzyło?

Straż pożarna interweniowała już prawie tysiąc razy, a pogoda dopiero się rozkręca

Pogoda w ten weekend zrobiła nam niezłego figla. W piątek straż pożarna interweniowała aż 926 razy, a w sobotę od północy już ponad 100 razy. Z powodu burz i wiatru aż sześć osób przebywa w szpitalu.

Burza. Źródło: wiadomosci.gazeta.pl
Burza. Źródło: wiadomosci.gazeta.pl
Burza. Źródło: wiadomosci.gazeta.pl

Okazuje się, że najgorsze może być dopiero przed nami. Synoptycy nie zapowiadają przyjemnej aury pogodowej na sobotę. W województwach śląskim, opolskim i świętokrzyskim obowiązuje alert pierwszego stopnia, natomiast w małopolskim i podkarpackim drugiego stopnia.

SKutki burz i silnego wiatru są zaskakujące

Jak informuje Krzysztof Batorski, rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej, straż pożarna minionej doby przeprowadziła niespełna tysiąc interwencji. Były one związane z gwałtownym wiatrem i opadami deszczu.

Największe szkody odnotowano w Ustroniach Morskich, gdzie silny wiatr zniszczył kilka domków letniskowych na terenie kompleksu wypoczynkowego. Z tego powodu aż sześć osób trafiło do szpitala.

Każdy domek przeznaczony jest na ok. 4-5 osób. Szacujemy więc, że na terenie kompleksu mogło przebywać maksymalnie 250-300 osób. W miejscu, gdzie przeszła trąba powietrzna było 9 domków, z czego 7 uległo całkowitemu zniszczeniu

- powiedział dla Faktu Krzysztof Batorski.

Batorski zdradził również, że w 9 domkach przebywało 14 osób, a 6 z nich doznało większych szkód. Wszytskie osoby zostały przewiezione do szpitala.

PILNE! W rejonie Ustronia Morskiego przeszła trąba powietrzna. Niebawem nasz wysłannik przeprowadzi tam wizję lokalną. Ze wstępnych informacji wynika, że poszkodowane są dwie osoby, uszkodzonych zostało około 10 domków letniskowych. Autorem nagrania jest Pan Kamil Sosna. Film otrzymaliśmy od naszych parnerów z Pogoda Śląsk Cały czas trwa nasza relacja live na https://obserwatorzy.info i w Monitor Burz Czekamy na informacje od Was dotyczące przebiegu i skutków dzisiejszych, groźnych burz. Jak sytuacja wygląda u Was?

Posted by Sieć Obserwatorów Burz on Friday, July 10, 2020

To również może Cię zainteresować: PAWEŁ DELĄG OTWARCIE OPOWIEDZIAŁ O SWOIM ŻYCIU UCZUCIOWYM. „MOJE SERCE JEST ZAJĘTE”, JEGO UKOCHANA NIE CHCE SIĘ WYPOWIADAĆ

PORTAL „ŻYCIE” PISAŁ RÓWNIEŻ O: DAGMARA KAŹMIERSKA NIE KRYJE ZAFASCYNOWANIA ANTKIEM KRÓLIKOWSKIM. CO ŁĄCZY TYCH DWOJE? CZY KAŹMIERSKA ZAJMIE MIEJSCE KASI DĄBROWSKIEJ

JAK INFORMOWAŁ RÓWNIEŻ PORTAL „ŻYCIE”: ZENEK MARTYNIUK ZNALAZŁ SIĘ W SYTUACJI NIE DO POZAZDROSZCZENIA. KIEDY SKOŃCZY SIĘ ZŁA PASSA KRÓLA DISCO POLO, O CO CHODZI