Jak podaje portal „Pikio”, wystarczyła zaledwie minuta, żeby żywioł wyrządził ogromne szkody. W sieci pojawiło się mrożące krew w żyłach nagranie. Gwałtowna wichura zniszczyła m.in. warzywniak.

Niebezpieczna aura

10 lipca 2020 roku mieszkańcy Mazowsza i kilku innych województw otrzymali od Rządowego Centrum Bezpieczeństwa informacje o ryzyku wystąpienia niebezpiecznych zjawisk pogodowych. Ostrzeżenie obowiązuje do późnych godzin wieczornych, ale już mieszkańcy Warszawy mogli poczuć siłę żywiołu.

Gwałtowny wiatr i intensywne opady deszczu w zaledwie kilkadziesiąt sekund wywołały ogromne straty. Sieć obiegło nagranie z jednej z warszawskich dzielnic – Tarachomina – mrozi krew w żyłach. Autorzy byli przerażeni.

YouTube

„Od pierwszego grzmotu, który usłyszałem nie minęło 5 minut” – powiedział Paweł, autor filmu w rozmowie z Wawa Info. Na nagraniu widać, jak żywioł niszczy okoliczny warzywniak, znajdujący się na skrzyżowaniu ulic Myśliborskiej i Światowid.

Po całym osiedlu rozniosły się materiały z budowy prowadzonej przy ul. Światowida. Robotnicy nie mieli nawet czasu, żeby zabezpieczyć styropian. „Wszystko wydarzyło się tak szybko, że nie było szans uchronić materiału przez wiatrem” – relacjonował pan Paweł.

Spodziewaliście się aż takiej siły żywiołu?

To też może cię zainteresować: IMGW publikuje kolejne ostrzeżenie. Poważny alert dotyczy sporej części Polski

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Ważne informacje dla kierowców. Już jutro 11 lipca 2020 wejdą w życie nowe przepisy. O co chodzi

O tym się mówi: Niesamowity gest nieznanego darczyńcy. Ktoś "zawiesił paragon" na bajońską sumę