Jak podaje portal „Fakt”, turyści wypoczywający w Zawozie nad Jeziorem Solińskim nie kryli zaskoczenia, kiedy na plażę wtargnął duży dość duży jeleń. Przebiegł między ludźmi i uciekł w bezpieczne miejsce.

Niecodzienne zdarzenie

Do tej niecodziennej sytuacji doszło w niedzielę 5 lipca na jednej z plaż w miejscowości Zawozie znajdującej się w nad Jeziorem Solińskim w Bieszczadach. Wszystko uwieczniły wypoczywające nad Soliną osoby. Na zrobionych zdjęciach widać, jak pędzący szybko jeleń przebiega między plażowiczami. Ci uciekają w popłochu, schodząc rogaczowi z drogi.

Wiele wskazuje na to, że jelenia zraniły wcześniej wilki. Uciekając przed nimi i ratując życie wbiegł do wody, pokonał w pław jedną z zatok i wybiegł na plażę pełną wypoczywających ludzi, gdzie wywołał spore zamieszanie i panikę. Widzimy jak w pewnym momencie przebiega obok siedzącej na kocu rodziny z dziećmi. Następnie pobiegł w stronę lasu.

Cała sytuacja była bardzo groźna. Wysoka temperatura przyciągnęła na piękną piaszczystą plażę nad Soliną dużą liczbę turystów i mieszkańców pobliskich miejscowości.

Solina

Jezioro Solińskie jest największym w naszym kraju zbiornik retencyjnym, który powstał po wybudowaniu zapory. Zajmuje powierzchnię 22 kilometrów kwadratowych, jego linia brzegowa mierzy 150 km, a pojemność to aż 472 miliony metrów sześciennych.

Sama zapora mierzy 82 metry wysokości i 664 metry długości. W jej wnętrzu mieści się elektrownia wodna, a na niej bieszczadzki deptak.

YouTube

Spodziewalibyście się takiego gościa?

To też może cię zainteresować: Jest niedoceniana i powszechnie uznawana za chwast. Roślina o niezwykłych właściwościach. O jakiej mowa

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach:Dominika Tajner przerwała zmowę milczenia. Postanowiła ze szczegółami opowiedzieć, co doprowadziło do rozwodu z Michałem Wiśniewskim

O tym się mówi: Polacy powinni mieć się na baczności. Po otrzymaniu wiadomości można przypadkowo stracić wszystkie środki na koncie, policja ostrzega