Debaty, wiece, pojedynki sztabów oraz dyskusje są niezmiernie ważne w trakcie trwania kampanii. Decydują one o tym, na kogo zagłosują wyborcy. W polskiej historii możemy wspomnieć debaty, które przeszły do historii.

Polskie debaty, które przeszły do historii

Jedną z nich jest debata Aleksandra Kwaśniewskiego z ubiegającym się o reelekcję Lechem Wałęsom. Odbyła się ona w 1995 roku przed drugą turą wyborów.

Początkowo Lech Wałęsa nie miał zamiaru się na niej pojawić, jednak później zmienił zdanie. Był to jednak błąd, bo prawdopodobnie przez to przegrał wybory.

Jego zachowanie dało wiele do życzenia. Podczas trwania debaty był agresywny i nerwowy. Jego sztab uważa, że został do tego sprowokowany.

Aleksander Kwaśniewski spóźnił się na debatę, a następnie przywitał się z każdym oprócz Wałęsy. Ponoć bardzo to zdenerwowało byłego prezydenta.

Po zakończeniu debaty Kwaśniewski chciał podać dłoń Wałęsie, ten jednak odparł:

Panu to ja mogę nogę podać

Kilka dni później została zorganizowana również druga debata. Jednak wtedy Lech Wałęsa również popełnił kilka błędów i finalnie wybory wygrał Aleksander Kwaśniewski z poparciem 51,72%.

Polskie debaty. Źródło: plejada.pl
Polskie debaty. Źródło: plejada.pl
Polskie debaty. Źródło: plejada.pl

Niektóre z nich były zaskakujące

Wiele osób pamięta również debatę Jarosława Kaczyńskiego i Bronisława Komorowskiego. Sama debata nie była zbyt ciekawa, tak jak ta z 1995 roku, jednak czas w którym się ona odbyła był dość wyjątkowy. Debata odbyła się po katastrofie smoleńskiej, gdzie zginął prezydent Lech Kaczyński i członkowie polskiego rządu.

Eksperci jednogłośnie stwierdzili, że debata była nudna i mało dynamiczna. Wiele osób doceniło wówczas stoicki spokój Jarosława Kaczyńskiego, jednak finalnie wybory wygrał Bronisław Komorowski z poparciem 53,01% głosów.

Polskie debaty. Źródło: plejada.pl
Polskie debaty. Źródło: plejada.pl
Polskie debaty. Źródło: plejada.pl

Wciąż nie wiadomo, czy debata przed drugą turą tegorocznych wyborów odbędzie się z udziałem obydwóch kandydatów. Jeśli jednak to się wydarzy, myślicie, że także zapisze się na kartach historii?

To również może Cię zainteresować: PAWEŁ DELĄG OTWARCIE OPOWIEDZIAŁ O SWOIM ŻYCIU UCZUCIOWYM. „MOJE SERCE JEST ZAJĘTE”, JEGO UKOCHANA NIE CHCE SIĘ WYPOWIADAĆ

PORTAL „ŻYCIE” PISAŁ RÓWNIEŻ O: DAGMARA KAŹMIERSKA NIE KRYJE ZAFASCYNOWANIA ANTKIEM KRÓLIKOWSKIM. CO ŁĄCZY TYCH DWOJE? CZY KAŹMIERSKA ZAJMIE MIEJSCE KASI DĄBROWSKIEJ

JAK INFORMOWAŁ RÓWNIEŻ PORTAL „ŻYCIE”: ZENEK MARTYNIUK ZNALAZŁ SIĘ W SYTUACJI NIE DO POZAZDROSZCZENIA. KIEDY SKOŃCZY SIĘ ZŁA PASSA KRÓLA DISCO POLO, O CO CHODZI