Jak podaje portal „Lelum”, wybory prezydenckie 2020 nadal trwają. Już wiadomo, że w drugiej turze zmierzy się dwóch kandydatów: ubiegający się o reelekcję Andrzej Duda oraz Rafał Trzaskowski. Żona tego ostatniego zdobyła się na szczere wyznanie.

Wywiad Małgorzaty Trzaskowskiej

Małgorzata Trzaskowska zdecydowała się udzielić wywiadu „Wirtualnej Polsce”, w którym zdradziła nieznane dotąd tajemnice rodzinne. Zdecydowała się również zabrać głos w kwestiach, które do tej pory nie poruszała, a które dla niej i dla wielu Polaków mają duże znaczenie, a nawet są nada tematem tabu.

Odniosła się m.in. do tematu aborcji. „Jest to tak istotny dla kobiet temat, że zabieranie głosu w tej sprawie jest niezbędne, zwłaszcza gdy pojawiają się inicjatywy traktujące kobiety instrumentalnie. Dziś mamy w Polsce kompromis, który nie jest idealny dla różnych stron, ale zgoda i zrozumienie innego punktu widzenia jest istotą kompromisu” – powiedziała Małgorzata Trzaskowska, żona kandydata na prezydenta Rafała Trzaskowskiego.

YouTube

Rodzinne sekrety

Małgorzata Trzaskowska wspomniała również o swoim mężu Rafale Trzaskowskim oraz dzieciach, co odbyło się przy okazji rozmowy na temat wiary. „Jesteśmy osobami wierzącymi. Moja krytyczna ocena części działań Kościoła i jej hierarchów nie ma nic wspólnego z moją relacją z Bogiem. Bardzo cenię Papieża Franciszka” – zdradziła.

Małgorzata Trzaskowska wspomniała, że jej dzieci mają prawo do zdecydowania o własnej religijności i relacjach, jakie będą je łączyły z Kościołem. Stwierdziła również, że za „czystą niegodziwość” uważa mieszanie dzieci oraz kwestii wiary w kampanię wyborczą.

YouTube

Podzielacie jej zdanie?

To też może cię zainteresować: Przyszłe pierwsze damy. Jak prezentowały się podczas wieczoru wyborczego żony kandydatów na prezydenta

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Wybory prezydenckie 2020: PKW podało wyniki z niemal wszystkich obwodów. Już nie ma wątpliwości, kto wygrał pierwszą turę

O tym się mówi: Meghan i Harry szukają bezpiecznej przystani. Szykuje się kolejna przeprowadzka. Czy wrócą do rodziny krolewskiej