Mężczyzna porwany przez wir wodny na południu Polski

Jak podaje portal "Pikio.pl", w ciągu ostatnich kilku dni intensywne opady deszczu i niebezpieczne zjawiska meteorologiczne w postaci burz i wichur sprawiły, że niektre miejscowości na południu Polski są odcięte od świata zewnętrznego. Szczególnie mowa o Podkarpaciu i okolicach Jasła. To właśnie tam wystąpiły lokalne podtopienia, które zalały gros budynków mieszkalnych. Strażacy interweniowali ponad sto razy, a funkcjonariuszom na pomoc pospieszyło wojsko.

Facebook

W okolicy Jasła w Skołyszynie doszło do dramatycznych scen. Wzburzona woda porwała mężczyznę, jednak ratownicy, którzy rzucili się na pomoc, zdołali go wyciągnąć z rwącego potoku. Sytuacja nie przedstawia się optymistycznie, ponieważ w następnych dniach przewidywane są kolejne ulewy.

W najbliższych dniach należy spodziewać się dalszych wzrostów stanów wód, zwłaszcza w rejonach wystąpienia opadów. Obserwowany będzie również spływ wód opadowych z górnych części zlewni i dalsze przemieszczanie się fali wezbraniowej w środkowych i dolnych odcinkach rzek. Będzie to skutkować podniesieniem się poziomu wody, a nawet podtopieniami. IMGW

Facebook

To również może Cię zainteresować: MARTA KACZYŃSKA WYGRZEWA SIĘ NA PLAŻY. KOBIETA WYGLĄDA ZACHWYCAJĄCO

Zobacz także: JAK ODPOWIEDNIO MROZIĆ MIĘSO? SĄ NA TO SPRAWDZONE SPOSOBY